Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Teknőst vagy gekkót ajánlotok...

Teknőst vagy gekkót ajánlotok inkább kezdőnek?

Figyelt kérdés
Teknőst vagy gekkót szeretnék tartani. Nem tudom melyik tartása egyszerűbb. A pénz is számít. Szeretnék tökéletes hosszú életet biztosítani neki. Mivel fiatal vagyok még így nincs tömérdek pénzem. Spórolt zsebpénzből szeretnék kisebb állatot tartani. Lehetséges tartanom kég idén egy állatot vagy várjak még vele?

#állattartás #Teknős vagy gekkó
2021. jan. 2. 16:15
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
A teknőst könnyebb megtalálni, csak a földön lehet. Mi viszont verebeket tartunk. Van egy madáretető és ott kajálnak.
2021. jan. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

Vízi teknőst abszolút semmilyen szinten, soha, de soha [neked, mint gyerek]. Gyönyörű hobbi, de rettentő költséges. Óriási helyigény, hatalmas akvárium kell, speciális lámpák, külső szűrő, fagyasztott eleség és még sorolhatnám. Nekem van teknősöm, benne vagyok a teknősös magyar csoportban is, sorra jönnek az emberek, hogy nem tudták, hogy ilyen magasak az igények, de nincs pénz vagy hely a jobbra. Gyerekként én ezt nem vállalnám be, ha minimumkövetelményekkel mész, akkor is legalább egy 100-200 ezret bele kell dobni. Mikor anno gyerekként kezdtem, ezt nem vettem figyelembe, így jópár évet élt le rossz körülmények között, amit a mai napig bánok. Úgy gondolom, hogy a teknős tartása majdhogynem luxus, olyan drága őket jól tartani. Ha egyszer megvettél már mindent, akkor a havi fenntartás nem nagy cucc, de érted mire gondolok.


Ha szárazföldi teknősre gondoltál, azt sem. Szintén hatalmas helyigény, egy kis terrárium sosem lenne elég, emellett nem csak annyi az etetés, hogy raksz be nekik zöldséget/gyümölcsöt, mert azzal csak ártanál, hanem ők ilyen pitypang, tyúkhúr stb gazokkal élnek teljes életet, amit igen nehéz beszerezni, főleg télen.


Mind a vízi és a szárazföldi fajták kb 20-30+ évet is élhetnek, de persze rossz tartással drasztikusan lecsökkenhet ez. Ilyen hosszú távra gyerekként nem kötelezném el magam a helyedben.


A gekkókról sajnos nem tudok semmit.


Ha érdekelne esetleg valami bővebben, hogy miért beszéllek le a teknősökről, akkor nyugodtan írj rám.


Amúgy az állatkák nagyrésze elég drága kezdetben, mennyi a kereted a kezdőszettre?

2021. jan. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Azt még kifelejtettem, hogy a legtöbben az állatokat azért tartják, mert szeretik őket simogatni, babusgatni stb. Ez a teknősöknek kínzás, egy felesleges helyzet, amit el tudnak viselni, de nem jár örömmel, csak stresszel. Ők nem érző lények, se társ, se ember nem kell nekik. Nekik a lakásban kiengedett szaladgálás is borzalmas, sokan csinálják azt, hogy puszilgatják őket, futtatják őket a házban meg ilyenek, de ez a tipikus önzés kategória, ahol az állat érdekei a legkevésbé sincsenek figyelembe véve.


Ez csak megjegyzés volt, lehet, hogy csak díszállatot szeretnél, de gondoltam ha már írtam egy kisregényt, akkor ezzel még kiegészíteném.

2021. jan. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kedves 1-es 4-es....szerintem ugyanaz az ember vagy. Miért tennék ilyet? Minden életet becsülni kell! És én nem veszek meg valamit azért, hogy feletessem valamivel eledelként. Egy házi állatra gondoltam. Egyébként meg írtózom az egerektől, úgyhogy az szóba sem jöhet.
2021. jan. 2. 18:09
 5/10 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as! Már 4 vizslám van. És nem vagyok az a 7 éves kisgyerek hogy nem lenne való nekem kutya. De több kutyát már nem szeretnék. 17 éves lány vagyok, úgyhogy eltudom a kutyáim is tartani. (A négyből 1 csak az enyém) De gondoltam, hogy kezdek valamit a szobám nagy terével, és kihasználom egy új állat otthonának. De köszönöm a javaslatot!
2021. jan. 2. 18:13
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Szárazföldi görög teknős egyszerűbb eset. Nyáron ki lehet rakni a kertbe egy ketrecben, csak le ne lépjen. A gekkóhoz kukac, légy kell. Ez valami falramászós dinoszaurusz-szerűség, nem?
2021. jan. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%

Nem értem miért van itt ennyi troll. (?)


5-6 vagyok, látom sokaknak nem tetszett a válaszom, szívesen meghallgatnám mivel nem értenek egyet, mikor a költségek, helyigény, simogatás mellőzése és társai konkrét tények, nem pedig a személyes véleményem.


Annyit módosítanék, hogy nem tudtam, hogy 17 éves vagy, szóval bocsi, hogy gyereknek hívtalak.

2021. jan. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Mindenki trollokat tart a spórolt zsebpénzén.
2021. jan. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
81%

én 16 éve tartok ékszerteknősöket. Amit mondani tudok.

1. az akváriumok nagyon drágák, de szerintem a terráriumok sem olcsóbbak szóval mindegy ebből a szempontból hogy teki vagy gekkó.

2. A vízi teknősök elképesztően koszosak. Ha picit is elhanyagolod a víz tisztántartását akkor hamar mocsár lesz aminek szaga van. Ez a tekiket amúgy nem zavarja, de sok embernek undorító.

3. A tekik fenntartása havi szinten, ha már megvan az alapfelszerelésed nem nagy cucc, etetni kell, vizet cserélni, meg néha adsz nekik kalciumot. A gekkóknak viszont élő tücsköt kell adni, tehát ha gekkót tartasz tücsköket is kell tartanod, viszont cserébe nagyon látványos ahogy eszik.

4. A teki szívósabb. A gekkó mellett nincs hétvége, nincs nyaralás valakinek etetnie kell. A nagyobb teknősöket elég heti 1-2x etetni és ha pl egy évben egyszer előfordul, hogy két hétig pl nem kapnak mert elmentél nyáron nyaralni igazából meg se kottyan nekik, előtte jól beeteted meg akkor ha visszaértél.

5. a teknős tovább él, ha azt tartasz 20-25-30évre tervezz, a gekkó olyan 6-10 ha jól tudom (fajfüggő)

6. egyik sem társasági állat. én az első teknősömet gyerekkoromban kézhez szoktattam, sokáig tartott, viszont máig szelidebb is mint a másik. Meg lehet tanítani kézből enni, vagy még a simit is kibírja, ha sok türelemmel állsz hozzá nem fogja zavarni, ha olyan a teki maga is. A másik tekim pl már 3 centisen aggresszívebb volt, mint az első valaha. Nála nem is próbálkoztam kézhez szoktatással.

7. felszerelés: gekkónak kell melegítőkő mindig, tekinek kiskorában ajánlott, nagy korában szerintem már felesleges, az enyémek észre se vették hogy már nincs.

8. Méretek. Mivel a tekinek alapjáraton kell part és víz is (ha vízi) így szerintem nagyobb hely kell (nagyobb akvaterrárium) mint amekkora egy kifejlett gekkónak. Persze fajfüggő, én most itt az általános ékszerteknős / leopárdgekkó kombóból indulok ki.


Nagyjából ezek jutottak eszembe. Ha a teki mellett döntesz mint mondtam én kb 16 éve tartok ékszerteknőst, tudok segíteni ha kérdésed adódna szóval nyugodtan írhatsz priviben is ha úgyvan.

2021. jan. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem a horgásztavon van küldöncöm. Annyira kis bénán úsznak, közvetlenül a part mentén nem szabad gilisztával horgászni, mert összeszedik. A döglött halakat még ha friss dögök is, csak ímmel-ámmal eszegetik ezek a mocsárik.


Ha tekim lenne, biztos, hogy szárazföldi teki lenne. Azzal ezerszer kevesebb a gond, mármint az előbb részletezett vízberohadás miatt. Pusztán egy akármilyen ácsolt ketrec elég nekik amibe tetszőleges terepasztalt lehet nekik berendezni. Az etetésük is jóval egyszerűbb.


A gekkó már sokkal macerásabb, és a tücsök, ha elszabadul... és el fog! :)

2021. jan. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!