Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ettől lehet baja a teknősömnek?

Ettől lehet baja a teknősömnek?

Figyelt kérdés
Tegnap amíg takarítottam az akváriumát (vagy terráriumát? Na mindegy nem az a lényeg) kiraktam a fürdőszobába egy tálkába a szekrényre ami 78 cm magas és valahogyan kimászott a tálkájából es lezuhant a szekrényről, de nem lett komolyabb baja csak egy kb fél centis helyen lehorzsolódott a minta a páncéljáról, de nem tudom hogy ettől lehet-e baja, vagy ilyesmi, mert egyébként teljesen normálisan viselkedik úgy ahogyan eddig úszkálgat, felmászik a sziklájára csak nagyon meg vagyok ijedve mert nem szeretném ha elpusztulna szegény. Térképteknős még elég picike kb 6x4 cm, 2 hete hoztuk el a kisállatkereskedésből.

2021. jan. 3. 10:41
 1/4 anonim ***** válasza:
belso verzese lehet, ha van a kozelben szerintem vidd el egzotikus allatorvoshoz
2021. jan. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :)
2021. jan. 6. 19:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha tudod vidd el olyan állatorvoshoz, ami foglalkozik egzotikus állatokkal. Mennyire komoly a seb? Ha csak horzsolás a páncélon akkor nem nagy gáz, azért van a páncél. Ha nyílt seb keletkezett, naponta fújd be a sebét nem alkoholos fertőtlenítővel, hogy csökkentsd a fertőzés veszélyét. A vizét pedig gyakrabban cseréld amíg nyílt a seb, kb két naponta.


Ha az állat nem viselkedik abnormálisan valószínűleg nincs nagy baja és be fog gyógyulni a seb de lehet hogy valamennyi nyoma marad.


Annó amikor az én tekim még kicsi volt, az akvaterrárium kint volt az íróasztalom szélén. Na a kicsi úgy gondolta kalandozik, a szigetről úgy kinyújtózott, hogy elérte a tetejét, felhúzta magát amíg bírta, aztán előre billent és kizakózott az akvaterráriumból, le az asztalról a földre. Szerencsére nem lett baja, de ő is kb 70-80 centit esett. Utána tettem tetőt inkább. Máskor olyan helyre tedd amíg takarítod, ahonnan nem tud kimászni, és lehetőleg földre.

2021. jan. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Csak horzsolás a páncelon, egyéb baja nincsen neki és nyílt seb sem keletkezett. De a horzsolás sem nagy. Tényleg nagyon köszönöm ♡
2021. jan. 18. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!