Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen hüllők jöhetnek szóba,...

Milyen hüllők jöhetnek szóba, mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Mindig is vonzottak a hüllők, és gondoltam, jó lenne tartani valami szép állato(ka)t. Inkább valami olyat, ami -nyilván hüllőhöz mérten- viszonylag aktív, tehát nappal azért mászkálgat. előny, ha kézhez szoktatható, de nem feltétel.

Kb. egy 120x40-es, vagy nagyon max 120x50-es alapterületet tudnék neki biztosítani.


2021. jan. 10. 14:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%

Szakállas agáma

Királypiton

Leopárd gekkó

2021. jan. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Még ilyeneket is nézegettem, hogy kaméleon, anolisz, nem tudom ezekről mi a vélemény...?

Várok még tippeket! :)

2021. jan. 10. 14:29
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
A leopárd gekkó viszonylag barátságos, de éjszakai teremtmény. A kaméleon nappali, de abszolt nem szociális, rendkívül ritka kivétel az a példány, amelyikre ez nem jellemző. A nappali gekkók azok, amik szerintem gyönyörűek, aktívak, viszont igen nehezen szoknak kézhez. A miénk igaz szelíd volt, de rendkívül sokáig tartott, arról már nem is beszélve, hogy ha kiszökött, egy rémálom volt megfogni (annyira gyors, hogy szinte lehetetlen). Leginkább a leókat ajánlom, hüllőkhöz képest ők az egyik legszociálisabbak, illetve bár én nem tartottam, de sokan a szakállas agámákról vélekednek még így.
2021. jan. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
39%

Se a leopárdgekkók, se a szakállas agámák nem aktívak, a királypiton meg végképp nem valami mászkálós. Ráadásul az előbbi két gyíkfajt egyedül ajánlott tartani.


Az anoliszok már lehetnek azok, főleg ha többen vannak. Olyankor kommunikálnak egymással, mászkálnak, stb... Nappali gekkók szintén aktívak. Ott vannak a kisebb szkinkek, akik szintén azok. Nekem schneider szkinkjeim voltak, nem tudtam sokáig aludni, mert össze vissza mászkáltak a terráiumban, csak ugye szegények sivatagi faj és nem túl jó mászók, úgyhogy folyton azt hallottam, hogy levélzörgés, levélzörgés, levélzörgés... puff. Aztán kezdi előlről. A másik meg a védőhálót tépkedte egyfolytában a lámpa körül. Egy 120 as terráriumban már lehetnek közepes méretű hüllők is. A tüskésfarkú varánusz jó választás lehet, ott van a sövényleguán is. Ezek mind aktívabb állatok.

2021. jan. 11. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%
Nem tudom miről beszélsz aktivitás alatt, de igenis aktívak a leopárd gekkók és a szakik is, ráadásul mindkettő teljesen könnyen szokik kézhez is, ellenben a nappali gekkóm feleannyi aktivitást sem mutatott, mint a két leóm... Az pedig nem feltétlen hátrány, hogy inkább egyedül ajánlatos tartani őket.
2021. jan. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
42%

5. Volt már jópár leóm. Nappal elő sem másztak a búvóhelyükről. Esténként jártak ki pár órára, de akkor is csak mentek pár kört, aztán leültek kajára várni.

A kézhez szoktatásról pedig leírta a kérdező, hogy nem fontos.

2021. jan. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%

Azért a nem feltétel és a nem fontos nem teljesen ugyanazt jelenti. :)


Nekem is vannak leóim, és az egyik hihetetlenül kezes és egy csomószor ki akar jönni. Igaz, van is vele foglalkozva rendszeresen. Nem véletlen ajánlják kezdőknek is (pont a szakival egyetemben), a legkönnyebben tartható, kifejezetten kézhez szoktatható állatok. A nappali gekkó jóval bonyolultabb tartással rendelkezik, a legkisebb fuvallatra is érzékenyen reagáló kaméleonokról már nem is beszélve.

2021. jan. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%

A leók egyáltalán nem tartoznak az aktívabb hüllők közzé. Mi a viszonyítási alapod, milyen hüllőket tartasz még? Az mindegy, hogy márpedig neked van egy olyan. Sokáig volt több leóm, ki is voltak véve, kezesek voltak, kisgekkók is lettek nem egyszer. De alapvetően éjszakai állatokról beszélünk. Attól, hogy neked volt egy ilyen, meg egy olyan, attól még nem íródik át egy teknikailag vad fajnak az ösztöne, hogy akkor onnantól kezdve nem éjszakai életmódúak lesznek.


A kérdező feltett egy kérdést a saját igényeivel, preferenciáival, erre mindenki elkezdi ajánlani azokat a fajokat, amit minden kezdőnek szoktak ajánlani, pusztán azért, mert azok jók kezdőknek, de nem ez volt a kérdés. Ezeket a fajokat mindenki ismeri, szerintem ha csak egy sima kezdő faj kellett volna neki, akkor nem tette volna fel a kérdést. Vannak más könnyen tartható fajok, amik jobban megfelelnek a preferenciáinak. Anoliszok, szkinkek például. Az utóbbiak ugyanúgy kezes fajok, mint egy leó.

2021. jan. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Kaméleonról pedig én nem is beszéltem. A kaméleonok szerintem haladóknak sem jó állatok. Az általuk nyújtott jó dolgok nem érik meg a sok macerát velük.
2021. jan. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Amikről írtam: sisakos kami, leopárd gekkók (3 volt, mostanra 2), régebben nappali gekkók (szintén 3), és egy rövid ideig átmenetileg sárgafülű ékszerteki.


Amim nem volt, arról nem tudok nyilatkozni, nem is tettem. Nem mondtam egy szóval se, hogy a leó nem éjszakai lény, ahogy a kérdező se azt írta, hogy semmiképp szóba se jöhet egy éjszakai, csak jobban preferálna egy viszonylag aktívabb, nappali hüllőt. A kaméleonban is gondolkodott, ami hiába nappali, kezdőként határozottan lebeszélném róla, arról már nem is beszélve, hogy a kamik masszív többsége a semmitől is dührohamokat kap, ami pár nap alatt az állat egészségébe kerülhet a legjobb szándék mellett is. Nappali gekkó szerintem a létező leggyönyörűbb hüllő színét, formáját, egyszerűen mindenét tekintve, de szintén macerásabb tartani (mi a páratartalmat a lakásunk miatt képtelenek voltunk állandóan fenntartani), és jóval kevésbé kezes, sőt, kifejezetten pánikolós, nem egy gazdinak a puszta véletlen érintésétől szó szerint leszakadt a bőrük (nálunk ilyen nem volt, de egy létező probléma ennél a fajnál, hogy szó szerint kiugrik a bőréből).


Ezért ajánlottam inkább egyszerűen tartható, barátságosabb, kevésbé macerás állatokat, és azért az masszív túlzás esetükben, hogy semmilyen aktivitást nem mutatnak. Szépség minden állatban megtalálható, a kérdező pedig alapból szépnek lát minden hüllőt. Anoliszt, szkinket nem tartottam, ezért arról nem is nyilatkoztam. Viszont kezdőként a nappaliról, de főleg a kamiról határozottan lebeszélném. Nem gondolom, hogy jó ennyire nehéz állatokkal kezdeni, főleg úgy, hogy abból az egyik egy kifejezetten antiszociális, agresszív faj. gyönyörűnek gyönörű, és ott is vannak kivételek, de ezzel mindenképp számoljon, ha nem szeretne elsőnek rossz tapasztalatot szerezni a hüllőtartás területén.

2021. jan. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!