Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mi volt az első hüllőd? (több...

Mi volt az első hüllőd? (több kérdés lent)

Figyelt kérdés
Miért kezdtek el érdekelni? Nem néznek le az emberek, ha szóba kerül a háziállatod? Milyen nehézségeid voltak eleinte? Tehát úgy összességében az egész hüllős "pályafutásotok" érdekelne.

2021. jan. 26. 20:43
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Én sok olyannal találkoztam, aki vagy fél tőlük, és ezért nem hiszi hogy normális vagyok amiért ilyet tartok, és minél többet szeretnék majd. A másik eset meg, hogy azt is megkaptam már hogy a hüllők udorítóak. Ezért voltam kíváncsi, hogy ilyesmi történt-e már mással, lehet rosszul fogalmaztam meg a kérdést.
2021. jan. 27. 14:03
 12/15 anonim ***** válasza:
Jah hát igen, különcnek tartanak de én ezt egyáltalán nem veszem fel negatívumként. :D Ne akadj fent ilyesmin, kell hogy meglegyen az egyéniséged és ha ez valakinek nem tetszik akkor az ő baja. :-)
2021. jan. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
Nekem teknőseim voltak, de sajnos már meghalt mindkettő. Egyébként egész kiskorom óta érdekelnek a hüllők, olyan érdekesnek tartom őket, igazából a kígyók kívételével az összeset bírom. A kígyókat sem utálom de nem tartoznak a kedvenceim közé.
2021. jan. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Ékszerteknősök. Aztán később a mezőn fogtam pár gyíkot, és akkor kezdtek el igazából érdekelni. Elengedtem őket először, aztán gyerekként gondoltam, hogy építek nekik egy nagy terráriumot és tartani fogom őket. Préselt lemezből és szúnyoghálóból építettem egy 2 méter széles ketrecet, amit kint tartottam a ház mellett, ahova reggelnte sütött a nap. Berendeztem rendesen és minden második nap jártam a mezőre sáskákat fogni nekik. Ettek szépen. Ősszel elengedtem őket, mert nem tudtam biztosítani a téli álomhoz szükséges feltételeket. Tavasszal újakat fogtam. Volt, hogy csak elengettem őket, hogy fogjak többfélét is. Volt olyan is, amit teljesen kézhez szoktattam. Aztán, ahogy nagyobb lettem, kezdtem felfogni, hogy ezek mégiscsak védett állatok, mindegy hogy milyen jól tartom őket, nem kéne megfogdosni odakint, főleg hogy illegális is. Úgyhogy ezzel felhagytam később, de a mai napig a kedvenceim a magyar fajok. Mostmár viszont csak a távolból csodálom őket.

Közben vettem terráriumba is hüllőket. Az első igazi terráriumi gyíkom egy zöld anolisz volt. Sajnos még gyerek voltam és nem értettem annyira hozzá, de a terráriumban már nekem kellett biztosítani a feltételeket számára, ezért elpusztult. Odakint a természetes magyar éghajlaton az itthoni fajokhoz nem kellett akkora szakértelem, mert lényegében ugyanabban a környezetben voltak. Közben volt mellette egy kínai hosszúfarkú fűgyík is, ami nem olyan kényes faj és közben énis sokat tanultam, úgyhogy boldogan élt. Később őt elajandékoztam. Tinédzser koromban kezdtem el utána peopárdgekkókat tartani és lassan felszívtam magam sok tudással, sok gekkóm volt, kicsik is születtek, végül szembesültem vele, hogy mennyien vannak odakint és milyen olcsón adják őket. Lényegében bárki vehet egyet egy napi kajapénzéből, úgyhogy felhagytam vele, mert nem akartam támogatni ezt. Aki nem képes kifizetni 10 000 E forintot egy gekkóért, az eltartani sem fogja tudni. Nem szerettem volna ha rossz helyre kerülnek a kicsik, ezért leálltam.

Utána schneider szkinkeket tartottam, akiket nem rég adtam el, mert úgy érzem van már elég tapasztalatom és tudásom hozzá, hogy tartsak valami nehezebbet, viszont nem szeretném túlvállalni magam, szóval gondotlam legyen egy bonyolultabb tegu, vagy varánusz, mint több kicsi. Tehát jelenleg nincs hüllőm, gyűjtök egy komolyabbra.

Egy biztos, ha beszélhetnék a gyerekkori önmagammal, mondanám neki, hogy várjon a hüllőtartással, amíg saját pénze lesz, mert sajnos nem sokan tudják, hogy nem olyan egyszerű tartani őket, mint egy hörcsögöt (ráadásul sokan még őket sem tartják normálisan). Tehát igyekszek felhívni a figylmét mindenkinek erre, aki hüllőt akar tartani.


Sosem gondolták, hogy lenézendő. Érdekesnek találták. Szerintem csak akkor hat furának, ha te is fura vagy hozzá :D . Mindenféle rosszakat nélkül mondom. Legalábbis nagymamámon kívül nem találkoztam volna olyannal, aki ellenezte volna, de ő is csak azért mert gyerekként féltett, hogy "vigyázz, mert megcsip" :D .

2021. jan. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Sisakos kameleon gyerekkent. Viszont az elso, amit en akartam az egy szavanna varanusz.
2021. márc. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!