Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Egy 15 éves, lassan 20 cm-es...

Egy 15 éves, lassan 20 cm-es ékszertkenősnek mennyit és hányszor kell enni adni heti szinten?

Figyelt kérdés
Van egy 15 éves ékszerteknősünk. Már szerintem nagyobb mint a tenyerem. Eddig két naponta adtam neki 4-5 kishalat, de meggyőződésem, hogy túletetem. Néha szoktam neki salátát adni. Azért adok neki ennyit, mert sosem érzem azt, hogy jól lakna. Az ujjamat oda rakom az üveghez és simán bekapná. Mindig csapkod, hogy kaját adjak neki, és miután megette a halakat, akkor is még várja, hogy többet kapjon. Két hete rendszeresen fosik, és akárhányszor cserélem a vizét (és elég sok víz), másnap már megint kellene . Attól félek, hogy valami baja van, és félek, hogy én hibázok valamit. De ha túletetem, akkor miért viselekdik úgy, mint egy éhenkórász? Most próbálom átszoktatni a 3 napontai etetésre, de ilyenkor mennyi ételt kell neki adni?

2021. febr. 24. 14:41
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Ha teheted vidd dokihoz, ugyanis a hasmenés nem normális. Szerencsétlen azért éhes, mert átszalad rajta a kaja. Van teknősöknek vitamin, szüksége is van rá... olvass utána, mert ha folyamatosan megy a hasa abból baj lesz!
2021. febr. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És ideális esetben egyébként mennyi ételt kell neki adni? Tehát az, hogy milyen gyakran kell, arra találtam pontos infót. De a mennyiségre konkrét adatot nem nagyon.
2021. febr. 24. 16:48
 3/4 anonim ***** válasza:
A mennyiségről valóban nincs infó. Két teknősünk van. Az etetés úgy zajlik, hogy kapnak valamennyit, ha elfogy a kaja és "tepernek" akkor még adunk nekik. Biztosan van ennél jobb módszer is...
2021. febr. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Nekünk 12-15 centis ékszerteknősünk van, azt két hét alatt háromszor kell etetni 4-5 csíkos lazaccal/alkalom. A tiédet már csak heti 1 alkalommal kéne etetni, akkor 6-7-8 halat kéne neki adni (3-4-5 centisekből). Nem hiszem, hogy a túletetés miatt fosik, de az is biztos, hogy nem tesz jót neki a túletetés. Szerintem a fosás oka az lehet hogy:

>ha valamilyen vegyszerrel mosod az akváriumát/etetődobozát, akkor az bejuthatott a szervezetébe, és erre a tekik nagyon érzékenyek, tehát EGYÁLTALÁN nem szabad semmilyen vegyszert

>Lehet, hogy a csapvized, amivel kimosod/megtöltöd az akváriumát túl klórós. ez esetben vízszűrő használatát javaslom.

2021. márc. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!