Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Elfogyott a teknős táp, nyúl...

Elfogyott a teknős táp, nyúl táppal etethetem?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam hogy pár napig amíg nem tudok neki venni tápot, adhatok-e neki a nyuszi kajájából? A teknősök is szeretik a növényeket a nyúltáp meg abból készül! szerintetek adhatok neki?
2010. aug. 18. 13:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
szerintem ne.. én párizsit adtam neki ha elfogyott a táp (ékszerteknősnek)
2010. aug. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

uhh tényleg:D ez eszembe se jutott:S:D

Nekem is ékszertekim van:)

Köszi a tippet!:)

2010. aug. 18. 13:53
 3/20 anonim ***** válasza:
Szerintem se. A teknős ragadozó, a nyúl pedig növényevő. Ha van rá lehetőséged, fogj egy táplit, menj ki egy tóra és fogj babahalakat, naphalat. Bedobod a táplit sekély vízbe nád mellé, szórsz rá egy kis etetőanyagot és amikor jönnek rá a kis halak, kiemeled. ha nagyobb hal jön, az sem baj, odaadod neki darabokban. Amit nem eszik meg a teknős, azt berakod a hűtőbe, fagyasztóba. Egyébként is ajánlott néha friss halat adni neki, úgyhogy bespejzolhatsz télre is.
2010. aug. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
mi az a tápli?:D
2010. aug. 18. 14:01
 5/20 A kérdező kommentje:
Közbe megtaláltam, hát ilyen nekünk sajna nincsen itthon valamivel nem tudom helyettesíteni?
2010. aug. 18. 14:06
 6/20 anonim ***** válasza:

Ha van otthon valamilyen fagyasztott hal(fűszermentes legyen!),például hekk,akkor abból levágsz egy akkora darabot,ami szerinted elég a tekinek,felolvasztod,és kis darabokban adod neki.

Amúgy szerintem alapból nem táppal kéne etetni a teknősöket.Esetleg csak kiegészítő táplálékként.Kisállat-kereskedésekben általában van fagyasztott apróhal,ami kimondottan tekikenk van.Felolvasztod,és egészben is adhatod a teknősnek,imádni fogja,és minden tápanyag,vitamin megvan benne,amire a teknősöknek szükségük van.És nem utolsó szempont,hogy a teknősök imádják,hisz a fő táplálékuk a hal:)

Vagy akár csalihalat is vehetsz neki,szokott lenni horgászboltokban(de nem mindig):)

2010. aug. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Nem nagyon. Ha hosszútávon gondolkodsz, fektess be rá, szerintem 1500-2000 Ft-ért kapsz bármelyik horgászboltban, lehet, még a Tescoban is. Vagy ha van horgászó ismerősöd, kérdd tőle kölcsön néha. :)
2010. aug. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
14:27 - Ez így van, pontosan. Annyival kiegészíteném, hogy én nem adnék ki kishalra pénzt (2-3-4 adag árából megveszed a táplit), ilyenkor be lehet belőle spejzolni egy tápli és egy vödör segítségével a következő nyárig. :)
2010. aug. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Merre laksz? Kölcsönadjam az enyémet? :)
2010. aug. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Debreceni vagyok:)

Megkérdezem apukámat hogy nincs-e valami ismijének,vagy barátnőmet,mert ők is járnak horgászni:)

2010. aug. 18. 15:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!