Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogyan hozzam ki a kígyó...

Hogyan hozzam ki a kígyó felszerelést olcsóbban? 100.000 Ft nagyon sok...

Figyelt kérdés

Maga a terrárium, ami 80×40×40-es az 35.000 Ft.

Vannak a lámpák, búrák, fűtőlapok az is 20.000 Ft.

Kell ugye egy termosztát az is 10.000 Ft.

A medence 5.000 Ft.

Meg a díszek: búvóhely, faág, műnövény, stb. 15.000 Ft.

Aztán az etető csipesz, alomlapát, hő-pára tartalom mérő, mégegy kicsi terrárium (30×30×30), hogy takarításnál áttudjam rakni és bumm ott is van 100.000 Ft.

Hogy spóroljak?


2021. márc. 29. 21:14
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Az állattartás költséges.

És ha véletlen orvosi költségek merülnek fel? Példának. Az sem lesz olcsó.

Le lehet pontozni, de aki nem tud rászánni az állatra, az ne tartson. Ezek egyszeri költségek nagyrészt amiket te leírtál.

2021. márc. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem az, hogy nem akarok költeni, tudtam, hogy nem fog kijönni 20ezer Ft-ból viszont azt hittem 70ezer Ft- ból ki lehet hozni.
2021. márc. 29. 21:19
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Értem. És ha esetleg használtan vennél pár dolgot?
2021. márc. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

takarításnál nem kell kicsi terráriumba áttenni. Simán egy bármilyen műanyag dobozba teheted, csak legyenek rajta nyílások,hogy meg ne fulladjon. Felforrósított csavarhúzóval kiszurkálod, és annyi.

viszont a 80x40x40 az felnőtt korában elég kevés fajnak elég, nem tudom, mit akarsz tartani benne...

2021. márc. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Királypitonnak lesz, de csak 2-3 évig lesz benne.
2021. márc. 29. 22:07
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

hát, ha királypiton, akkor inkább 1-2 év az a 2-3. Azért illik egy terráriumnak LEGALÁBB olyan hosszúnak lenni, mint a kígyónak, ami benne lakik... legalább tudjon rendesen kinyújtózni benne.

Amúgy igaza van az egyik fenti hozzászólónak, ez egy ilyen hobbi. Az elején sokba kerül, aztán meg olcsóbb, mint egy kutya vagy macska.

Ha orvosra kerül a sor, akkor viszont megint sokkal drágább, mert nem is minden orvos ért hozzájuk, meg aki igen, az drágább.

2021. márc. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Platypus ***** válasza:
23%
A kígyónak nem kell üveg. Nevelőterkónak tökéletes a műanyag doboz. A királypitonnak sokkal jobb az áttetsző mint az átlátszó, kevésbé stresszeli a környezet mozgása, a műanyagban könnyebb elérni a megfelelő és stabil hőmérsékletet, te tudod szabályozni mennyi és mekkora szellőzőlyuk legyen. A kommersz gyári terkók szellőzője mindig túl nagy királypitonnak, össze-vissza kell őket leragasztgatni hogy meglegyen a 65% pára. Kis második terkó teljesen felesleges, takarításnál bekötöd egy párnahuzatba - viccen kívül ez a szakszerű, stresszmentes megoldás a szállításra. A komolyabb terraristák az ikeába járnak felszerelést vásárolni. Samla doboz a terkó, 365+ üvegedény az itató(egészséges királypiton nem fürdik), a műnövény se drága ha nem az állatosnál veszed. Hidd el, az évilágon semmi speciális nincs az állatos műnövényben a virágboltoshoz képest. Aztán lámpa. Királypitonnak nem szabad látható fényű lámpával fűteni. Igazából egy erősebb fűtőkábellel megvagy. A fűtőlapok hajlamosabbak a zárlatra, én kerülöm őket. Egy jó termosztátra viszont költeni kell, az inkább 20 ezer mint 10. Fontos még egy jó digitális pára+ hőmérőt venni. 10 ezer környéke egy megbízható az elektronikai boltban - az állatos márkák pontatlanok és tönkremennek. Ha a pitont nem boltból, hanem tenyésztőtől veszed rögtön fele annyiba kerül. Szóval bőven van lehetőség pénzt spórolni és akkor több jut majd az állatorvosra.
2021. márc. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem azon sporolj amin tudsz: medencét tudsz Te is csinalni, agakat, koveket stb ingyen is betudsz szerezni akarhonnan, max lekell fertotleniteni.

Buvohely is olyan hogy simán megcsinalod sajat magadnak, osszeraksz egy kis "feszket" szaraz levelekbol, agakbol mindenbol, raksz ele par szaraz agat hogy ne latszodjon a kigyo es kesz is. Legyel kreativ. En speciel biztos nem dobnek erre ki 20 ezer forintot. Munoveny meg ha annnnyira nagyon fontos kesobb megveszed de ez szerintem semmiben nem noveli a terrarium minoseget, sot.

Egyebkent en is erre voksolok: hasznaltan vegyel amit tudsz.

2021. márc. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Platypus ***** válasza:
0%
Izé. A királypitonnak ideális páratartalmon a fa penészedik, és nagyon könnyen légúti gondjaik lesznek tőle. Parafakérget, akváriumi vasfát lehet használni, de az átlagos terráriumi fa káros. Ha terráriumi tartásról beszélünk, akkor a műnövény viszont fontos - ez a faj stresszel a nyílt tértől a feje felett, ezt pedig a legkönnyebb így korrigálni. A standard üvegterrárium sokszorosan nem jó, szabályosan át kell alakítani - kitakarni és szigetelni az oldalakat és a tetőt, beragasztani a szellőzők zömét. Hosszú távon érdemes bútorlap terkót csináltatni, páran árulnak is. Nekem szekrény van átalakítva. A búvóhely akkor jó, ha kifejezetten szűk, épphogy befér az állat, viszont van súlya, hogy ne érezze instabilnak. Szerintem itt érdemes megvenni a bolti kerámiát, vagy lehet virágcserépből is alkotni, de a királypiton nem "fészekben" lakik, hanem föld alatti üregekben, ezt kell imitálni.
2021. ápr. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!