Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Gekkó tartása? Igényei? Fajták?

Gekkó tartása? Igényei? Fajták?

Figyelt kérdés

Melyik fajta a legajánlottam terráriumba aminek nem kell félmillás berendezés?

Hányat és mulyen nemüeket érdemes együtt tartani?

Mekkora terrárium kell nekik?



2021. ápr. 3. 13:10
 1/6 A kérdező kommentje:

Igazából barmilyen tanácsot szívesen váok minden érdekel róluk és a tartásukról.

Mennyire szoknak emberhez?

2021. ápr. 3. 13:12
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia :)

Nekem leopárd gekkóm van,hím. Ezt kezdőknek tudom ajánlani, mivel nem nehéz a tartása, ám mégis egy szerethető kis jószág.

Ami fontos, hogy élő rovarokat kell nekik adni. Az enyém kedvence a lisztkukac, de a kisállatboltokban sok opció van még. Úgy szoktam neki odaadni a rovarokat, hogy előtte meghempergetem őket ásványi porba, így a megfelelő vitaminokat is megkapja a gekkó. Az én gekkóm még kicsi, naponta kap enni, de állítólag az idősebbeket ritkábban is elég.

60x30 cm-es terráriumba tartom, pontos árra már nem emlékszem, de nem volt túl nagy összeg. Van még benne egy fa búvóhely, vízes edény, és régebben volt uv lámpa is, csak az elromlott, újat meg nem tettem be, nem feltétlenül szükséges. Viszont szoktam neki vizet permetezni a terráriumba, azt imádja. Kb 30 fok szokott lenni benne. A talajzat nálam homok, de itt is számtalan lehetőségből lehet választani.

2021. ápr. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És a terráriumot készen vetted?
2021. ápr. 15. 08:41
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen
2021. ápr. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

A leopárd gekkót én is ajálom. Nekünk 3 van 2 lány 1 fiú nem együtt vannak tartva mert a második lány mentetük de tervezük öszerakni őket. Egy fiú mellé minimum két lány kell de 3-4 mégjobb. A lány lányal tök jól meg van.

De egyedül is jól megvanak. Egynek jó a 60×30×30-as de ha töbet szeretnél ajánlott nagyobb pl 3-4 gekkónak 80×40×40-es és ajámlom a háterezetet. Abszolút kézhez szoktatható és nem is gondolná az ember hogy menyire lehet szertni őket. De amúgy lépj be Facebook csoportokba rengeteg van és még több infó.

2021. ápr. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia. Lehet hogy későn írok, de mindegy

Nekem vitorlás gekkóm van, és nagyon megéri tartani. Álló terráriumba nem kell neki semmilyen fűtés (ha bent tartod és nincs hideg) és 20 évig is élhet. Én kézhez szoktattam, reggelente magától kimászik a kezemre és együtt nézünk tévét meg ilyenek.

2022. febr. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!