Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Eleségállat - egér, patkány?

Eleségállat - egér, patkány?

Figyelt kérdés

Mi a különbség a sokcsecsű és a sima egér között? A sokcsecsű nyugisabb természetre?

A csuklyás patkány vagy az egerek lennének büdösebbek, ha esetleg tenyészteném őket itthon?


2021. ápr. 9. 06:50
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az általában tartott rágcsálók közül a sima egér a legbüdösebb. De mindegyiknek van egy jellegzetes szaga, akkor is, ha tisztán vannak tartva, ez normális, minden élőlénynek van.

A sokcsecsű nem nyugisabb, sőt, nekem inkább harapósabbak voltak. Nagyobbra nő, mint a sima egér, és általában többet is ellik. Jól nevelnek, jó anyák. Kevésbé van szaguk, mint a rendes egérnek.

A patkány kevésbé büdös, mint a sima egér, illetve mint említettem, van persze szaga, de ha tisztán vannak tartva, nem büdösek. Viszont lényegesen nagyobb a helyigénye, mint az egéré, pedig a tenyészcsapatok amúgy kisebb létszámúak. Nálam a patkányok voltak a legnyugisabbak olyan értelemben, hogy nem haraptak egyáltalán, pedig nem sokat voltak kézbe véve.

2021. ápr. 9. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!