Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szeretnék békát tartani,...

Szeretnék békát tartani, hogyan megy ez?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy levelibékát, viszont nem tudom, hogy kb. mekkora terrárium kell neki, mennyibe kerülne, és hogy hogyan tudok neki kaját szerezni a legyeken kívül. Valamikor mostra, Május-Júniusra szeretném a brekit.

2021. máj. 15. 13:48
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Az, hogy védett, az cseppet se zavarjon ám!
2021. máj. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
2021. máj. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Hát, védett állatokat nem tarthatsz úgyhogy megszívtad, de mondjuk állatkereskedésből szerzett afrikai ökörbéka vagy óriás varangy mehet :)
2021. máj. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, utánaolvastam a dolognak,hogy védett, stb. De elég régóta látom, hogy egyretöbben (inkább külföldön) tartanak otthon békát, valami kisebb fajtát (3-8 cm) nem tudnátok ajánlani amit általában tartanak?
2021. máj. 15. 14:39
 5/10 anonim ***** válasza:
48%
Na pontosan itt a hangsúly. KÜLFÖLDÖN!!! Magyarországon védett állatot csak engedéllyel tarthatsz.
2021. máj. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor jobban utána nézek, de köszi, hogy írtatok, jó hogy nem csináltam semmit mielőtt megkérdeztem! :)
2021. máj. 15. 15:57
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
Ausztrál levelibékát otthon is tarthatsz engedély nélkül. Nem kell nekik őrült nagy hely (pontos méretet most nem tudok), permetezni kell, mert ha kiszárad, akkor elpusztul, max 3-at, 4-et célszerű egy helyen tartani, tücsköt-csótányt-sáskát-lárvákat esznek, túl sokáig nem lehetnek kézben, mert fennáll a kiszáradás veszélye (főleg nyáron), olvass utána, hogy honnan veszed (sziget végződésű boltok pl. agámasziget nem jók, meg az sem amelyik a Blahától van 5 percre), célszerű belépni hüllős-kétéltűs facebook csoportokba, ott sok hasznos dolgot megtudhatsz róluk, és letömörítve nagyjából ennyi.
2021. máj. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az előttem lévő válaszolónak nagyon szépen köszönöm! Ausztrál levelibéka lesz. Tényleg hálás vagyok! :)
2021. máj. 16. 10:17
 9/10 anonim ***** válasza:
88%
Mielőtt lecseszitek a kérdezőt,tájékozódjatok már...állatkereskedésekben lehet kapni legálisan tartható levelibékát
2021. máj. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Keresd facebookon az ilyen tematikájú csoportokat és ott kérdezz inkább, szerintem. Ott konkrét tenyésztők is vannak akiktől vásárolhatsz, és magaszsíntű szakmai tudással tudnak neked válaszolni. Meg gondolom nincs meg, hogy milyen fajt szeretnél tartani. Sokan szoktak pl pirosszemű levelibékát, nyílméregbéka, tejbéka, vagy ausztrál levelibékát tartani. Azt hiszem ezek a legnépszerűbbek, így elérhetőek is.
2021. máj. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!