Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért nem eszik a szakállas...

Miért nem eszik a szakállas agámám?

Figyelt kérdés

Most lesz 1 éves drága gyíkocskám (hím), de az elmúlt 2-3 hétben alig akar enni. Vannak olyan napok amikor egész nap alszik, de a viselkedése nem változott, ugya úgy rohangál és kupit csinál a terráriumban. :D A zöldségeket és a gyümölcsöket sem eszi, van sütkérező és B-vitaminos lámpája, mindig porozom a bogarakat, friss vize van mindig, terráriuma pedig 100*50 cm.

Előre is köszönöm a segítséget!



2021. jún. 3. 17:05
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Valószínűleg hibernálni fog, ez náluk nem nagyon van évszakhoz kötve. Egyébként láttad már, hogy iszik a vízből? Mert a nagy részük nem ismeri fel az állóvizet, nem tud belőle inni.
2021. jún. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egyszer láttam csak inni magától, de 2 hónapos kora óta én itatom.
2021. jún. 3. 17:46
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ja akkor jó. Csak abból, hogy írtad, hogy friss vize van, azt hittem, hogy tálkában előtte van friss víz. Akkor szinte biztos, hogy hibernációhoz készülődik. Célszerű még legalább egy hetet várni, és ha az alatt tovább lassul, akkor csökkenteni a hőmérsékletet, és fokozatosan kevesebb kaját adni neki, majd végül már egyáltalán nem etetni. A hibernáció átlagosan kb egy hónapig tart, ez alatta állatot nem szerencsés zavarni, ilyenkor nem eszik vagy iszik, egész nap egy helyen fekszik valahol, és napokig alszik.

(#1-es voltam)

2021. jún. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! :)
2021. jún. 4. 18:57
 5/5 A kérdező kommentje:
Van bent neki álló víz is, de én szoktam itatni
2021. jún. 4. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!