Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Görögteknős szabadtéri tartása?

Görögteknős szabadtéri tartása?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy teknőst, de a házban már nem igazán férne el. Van egy erkélyem, gondoltam, oda helyezem ki. Az erkély fedett, így védve lenne az esőtől, de nem sötét,éri napfény, persze csinálnék árnyékos búvóhelyeket is. Készítenék neki egy nagy, megfelelő aljzatos kifutót magas peremmel, hogy ne tudjon kiszökni. Extrém időjárás esetén behoznám a házba. Van udvar, ahova néha levinném, de hosszú távon felügyelet nélkül nem maradhat a két kutyám miatt.

Még sose volt teknősöm. Ez mennyire lenne jó környezet egy görögteknős számára? Szívesen fogadok bármilyen tanácsot.



2021. jún. 3. 21:43
 1/4 anonim ***** válasza:
60%
Ne tarts teknőst, csak azért, hog, legyen. Ez nem jó neki.
2021. jún. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
Már hogy egész évben ott akarnád tartani? Mert akkor a fűtésére a gatyád is ki fogod fizetni, mert lámpa alatt 40 fok körül kell legyen nekik, a leghidegebb ponton 22-25 fok. Ha ezt a téli minuszokban tudod produkálni, végülis lehet kint tartani :D. De ez megkockáztatom hogy lehetetlen egy erkélyen, ha mondjuk -10 fok van...
2021. jún. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1 Le tudnád írni kérlek, mi a probléma a felvázolt ötlettel?

Egyébként nagy állatbarát vagyok, tudom, milyen kötelességekkel és felelőséggel jár egy házikedvenc. Nem hirtelen felindulásból venném, jó ideje tetszenek a szárazföldi teknősök.

2021. jún. 3. 22:01
 4/4 A kérdező kommentje:
#2 Teleltetni szeretném.
2021. jún. 3. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!