Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen hüllőt ajánlanátok?

Borcika kérdése:

Milyen hüllőt ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy beépített 60 cm széles, 75 cm magas 112 literes akvárium / terráriumom. Halat nem szeretnék, valamilyen hüllőt tudnák elképzelni. Valakinek van ötlete milyen hüllő érezné itt jól magát aminek megfelel ekkora hely? Kígyót sajnos nem hozhatok (ha neki egyáltalán jó lenne).

Köszönöm!



2021. jún. 19. 12:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg Új-kaledóniai vitorlásgekkó?
2021. jún. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Gekko?
2021. jún. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%

Anoliszokból egyet, egy párat vagy egy 3 fős csapatot (NE legyen 2 hím) tarthatnál benne, főleg hogy ilyen magas. Talajlakó gekkónak ez nem jó. Az új-kaledóniai vitorlás nem kezdőknek való faj, ha még sosem tartottál hüllőt.

Akár zöld, akár barna anolisz. Barna kisebb, ők jobban éreznék magukat ekkora helyen.

Lovag anolisznak ez a hely kicsi.

Illetve nem írod, hogy milyen a szellőzése a terráriumnak. Mivel beépített, és ha jól értem, akvárium volt, lehet, hogy átalakítás nélkül nem lesz alkalmas.

Illetve biztos tudod, hogy a hüllőknek mindenképpen szükségük van UV-B világításra, tehát a lámpatest beépítésén is el kell gondolkodni.

2021. jún. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

3-as a kaledoniai vitorlas miert nem valo “kezdoknek”?

(Nem trollkodni akarok csak tenyleg kivancsi vagyok)

2021. jún. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Esetleg valamilyen madárpókot!
2021. jún. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
11%

4-es: mert a vegyes evő hüllőket mindig nehezebb tartani.

Pl. egy leopárd gekkónak 2-3 féle, megfelelően etetett rovar táplálék egész életükben tökéletes.

Az anolisznak is.

De a vitorlás, az vegyesevő, vagy veszel neki száraz tápot, és bekevered, de az nem a legjobb, vagy pedig magad összeállítod zöldségből, gyümölcsből, az meg macera.

Igen, tudom, van aki a vitorlást is csak rovaron tartja. De ezek az állatok 20-25 évet élhetnének ELMÉLETBEN, ha jól lennének tartva. Sajnos a legtöbb egy pár évnyi terráriumi kínlódás után feladja a harcot, és meghal. A tulaj meg azt mondja, hogy hát igen, már 3 éve megvolt, öreg volt szegény...

Emellett a vitorlás nem nagyon szereti tartósan a 28-30 fok feletti hőmérsékletet, ha nincs légkondid, ez gond lehet.

Mellette igényelné a 70-80% páratartalmat, rendszeres naponta) történő párásítást. Akkor viszont a lágyeleségét is naponta kell cserélni, mert bepenészedik... Én nem azt mondom, hogy ez lehetetlen küldetés, csak a legtöbb ember ezt előbb utóbb megunja, és nem fog vele megfelelően foglalkozni.

Ahhoz mérten, hogy egy leopárd vagy zsírfarkú gekkóhoz vagy épp az anoliszhoz bezúdítod hetene 3x a megfelelő méretű eleséget, a vitorlás macerásabb. Ennyit akartam csak mondani.

2021. jún. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%

Ertem 6-os. Koszi.

Erdekes,nem tudtam :)

2021. jún. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Milyen a szellőzése az akváriumnak? Csak mert hüllőknél nem véletlenül van egy rácsos rész elől is, mivel ha nincs meg a megfelelő légáramlás, a legtöbb faj nem fogja sokáig húzni.
2021. jún. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
62%
A vitorlás gekkó nem nagy dolog. Eleség szempontjából az egyik legegyszerűbb, csak berakod neki a tápot és kész. Nem is kell élő eleséggel macerálni. Helyigénye is kicsi. Könnyen kezelhető. A páratartalom meg így van az anolisznál is. Nem kell neki semmilyen lámpa sem. UV nélkül is jól elvan. Legfeljebb télen egy melegítő. Az anolisz szerintem sokkal nehezebb. Törékeny, félős, kell neki UV, kell neki élő kaja, vitamin, ugyanúgy a párásítás, stb... A vitorlás gekkót kezdőknek szokták ajánlani.
2021. jún. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
38%

Ilyet nem: https://www.youtube.com/watch?v=OJTm1_RLiss

Ezeknek még egy bolygó is kicsi...

2021. jún. 20. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!