Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Beteg királypiton?

Beteg királypiton?

Figyelt kérdés

Vettem egy felnőtt királypitont. 1,5 hónapja van nálam, de még nem evett. Néha fura hangokat ad ki, tegnap este láttam hogy buborékok vannak az orránál. Ma már lila az orr része, kinyitottam a száját és olyan mintha rothadna.

Ez menthető? Mit leget tenni?

Délután rendel az állatorvosunk, akkor tudom vinni, próbáltam már hívni de még nem értem el


2021. jún. 30. 09:09
 1/6 Vuk-91 ***** válasza:
89%
Amikor azt olvastam, hogy nem eszik, rögtön arra a videóra emlékeztem, amiben egy nő kígyójáról mesélt valami hasonlót, és az volt a vége, hogy azért nem evett, mert a kígyó őt akarta megenni. Viszont... Amikor tovább olvastam, láttam hogy itt más a probléma. Csak annyit tudok mondani, hogy vidd el állatorvoshoz délután, mert ez nagyon úgy tűnik, mintha valami fertőzést, gyulladást kapott volna el.
2021. jún. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A lila orr lehet tüdő probléma is, illetve a buborék az orránál azt is jelezheti hogy megfázott, és tüdőgyulladása van, ami nehezíti a légzést, és azért lila az orra.


A kígyóknál a hőmérséklet, páratartalom az adott napszakban nagyon fontos, mivel, hogy hüllők.


A szája olyan, mintha rohadna pontosan mit jelent? Nem tudod lefotózni? Mert ez így nem igazán érthető. Így több mindenre tippelhetne az ember, és akkor inkább ez a probléma írja felül a náthát, ami tüdőgyulladással vegyül, lehet pl. citológiai probléma is.


Amúgy szájgyulladás is lehet és amiatt nem eszik.

2021. jún. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Stomatitis


"Stomatitis utal a kígyó szájának gyulladására. Gyakorlatilag minden fajta állatnál előfordul, de ez messze a leggyakoribb a kígyóknál. Általában a száj egy részénél indul, de gyorsan átterjed az íny, a nyelv és a szájpadlásra is. Létrehoz egy fehér, vastag anyagot a szájban. Kezelés nélkül a kígyó abbahagyja a táplálkozást, s ez halálához vezethet. Nem fog enni, mert egyszerűen túl fájdalmas neki az étkezés. Antibiotikumos kezeléssel gyógyítható."


Belinkeltem amit írtak a képhez.


Forrás: [link]


[link]


Ilyen?


Állatorvosi segítség kell ha ilyen. Antibiotikumos kezeléssel gyógyítható, máskülönben elpusztulna.

2021. jún. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nah mizu? Jobban lett a kígyócskád?
2021. dec. 25. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Aznap délután elmentünk dokihoz, adott gyógyszert de 2 napra rá meghalt. ☹️

Gondolom azért adta el a volt tulaj, mert beteg volt..

2021. dec. 26. 08:17
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha ezért adta el az nagy gyökérség és gerinctelen dolog. Ha esetleg szeretnél még kígyót tartani ajánlom a terra plázát. Ott garantált egészséges kígyót kapsz. Én is ott leszek:) És ha kérdésed van szivesen válaszolok kígyókkal, siklókkal kapcsolatban.
2022. febr. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!