Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mit tudok tenni a siklók...

Mit tudok tenni a siklók ellen? Besokaltam, nem bírok tovább így itt élni.

Figyelt kérdés
Kígyó fóbiám van.. Most költözünk vissza vidékre a szülőfalunkban a párommal.. 3 hét alatt már vagy 10 sikló volt az udvarunkon.. Ebből 4 az ajtó mellett... Fogalmam sincs mit csináljunk.. Elegem lett. Kiskorom óta brutális érzés ha kígyót látok, nem hogy még a saját udvarunkon.. Ma is konkrétan sokkot kaptam.. Órák kellenek mire helyre jövök. Kérlek mondjatok valami okosságot erre mert nem bírom.

2021. júl. 20. 20:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Idegnyugtató. Először tisztázni kell, hogy mit láttál, mert amit te siklónak írsz le, az nemigen szokott úgy csoportosan bejárati ajtó mellett gyülekezni a kígyófóbiás emberre. Lehetett lábatlan gyík is, ami aztán tényleg ártalmatlan.
2021. júl. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem küzdd le a fóbiád, a sikló nem bánt, védett állat és hasznos. Mit tudsz a siklókról? Ha egy kicsit informálódsz róluk talán kevésbé tűnnek majd félelmetesnek 😊

Valószínű hogy élelmet és/vagy búvóhelyet keresnek, azért mennek a házhoz. Ha csináltok nekik egy jobb helyet a kertben, akkor oda fognak menni.

Én a bogarakat rühellem. De mindig azt csinálom hogy megnézem milyen fajta az a bogár. Ha hasznos akkor megnyugtatom magam, nem bánt, jó hogy a kertben van. Ha káros akkor meg lehet rühellni tovább 😂

2021. júl. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
#2 A mi házunkban ilyen ezerlábú szerűségek vannak, hasznosak, mert megeszik a többi bogarat, de miután éjszaka arra ébredtem, hogy a karomon rohangál végig, azóta lecsapom őket :O
2021. júl. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy lehet, hogy fészek van a közelben. Amúgy a sikló hasznos, és nem tudja, hogy te félsz tőle. (Ő jobban fél tőled.) A sikló megeszi az egereket. (Én az egerektől parázom.)
2021. júl. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%

Tarts kutyát/kat. A miénk megfogta ( bár én megmentettem a kutyától), idővel megtanulják,oda ne menjenek.

De én is javaslom,próbáld megszeretni őket. Hasznos és védett állatok.

2021. júl. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
40%
Nekem a macskám vadászott le két kisebb siklót.
2021. júl. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Pintér László ***** válasza:
88%
Nálunk kb ősz végétől tavasz elejéig ugyanez van, csak Nálunk bent a házban. :D Átlagosan heti 1-2 kígyó szokott lenni olyankor a házunkban, és nem tudjuk elképzelni, hogy honnan jönnek be. Volt hogy már az ágyamban volt a takaró alatt, meg nyitottam be a szobámba és az ajtó tetejére felmászott és így ráesett a kezemre. (( mászott=kúszott=kígyózott )) Az udvaron kint lévőket a kutyák megfogják, és az ajtón keresztül nem jöhetnek a házba, mert ott is szokott mindig kutya lenni. Bár ott is láttam már az ajtószárny és a tök között kígyót. Mondjuk ez Engem annyira nem zavar, alapvetően bírom a kígyókat, de Mutterom sikító frászt szokott kapni. Nincs tó, folyó, vagy valami nagyobb víz a környéken? Esetleg haszonállatok? Tyúkok? Ahol haszonállat van, takarmány, ott patkány-egér is, és az is vonzhatja a kígyókat.
2021. júl. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, 7/7.

Nem nyugtattál most meg :(

De van, a Sajó elég közel van.. És a kertünk vége egy hegybe torkollik. :/ illetve az összes szomszédságban vannak haszonállatok.

2021. júl. 20. 20:53
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Azok nem kígyók csak siklók. Kergesd el ő jobban fél tölled mint te töle.

Nincs mérge, a harapása gyenge, kicsi. Nem tud ártani neked,annyit sem mint egy darázs.

Légy férfi vagy nő és kergessel egy siklót.


Én afrikában 4méteres kìgyokkal harcoltam....na jó nem de akkor is ott aludt a bungalóban ahol én.

2021. júl. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Ahj.. Nem lesz erre semmi okosság úgy látom 😭 kutyát mindenképp megprobálom..
2021. júl. 20. 21:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!