Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Gabonasiklósok, kérhetek egy...

Gabonasiklósok, kérhetek egy kis segítséget, tanácsot?

Figyelt kérdés
Vettem egy nagyon aranyos kis tessera mintás baba gabonasiklót. Minden rendben vele, mikor elösször kiszedtem a dobozkájából, hogy berakjam a terkójába megpróbálta megenni az ökölbütykömet, de rájött, hogy az túl nagy falat neki és sziszegve nézelődött. Most ott kuksizik bent a "házikójában". Ritkán kidugja a fejecskéjét és körülnéz aztán vissza megy. Az miatt aggódom, hogy nem sziszeg, csak ott van bent és ennyi. Persze nem azt várom el, hogy ugasson vagy protkavarva csavarodjon minden fele csak számomra fura, hogy még csak nem is szaglászik. Mennyi idő kell egy gabonasikló picinek, hogy kicsit bátrabb legyen? Ha van egy kicsit nagyobb mozgás (számára nagyobb) akkor felemeli a fejét és a hang forrására néz.

2021. júl. 31. 10:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem neki is idő kell, hogy megszokja az új helyet. A kígyók/siklók nem túl élénk állatok, csak a maguk módján. Majd feloldódik, és már bátrabb lesz, néhány hét
2021. júl. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az miatt aggódom, hogy nem sziszeg, csak ott van bent és ennyi. Persze nem azt várom el, hogy ugasson vagy protkavarva csavarodjon minden fele csak számomra fura, hogy még csak nem is szaglászik.


Teljesen normálisan viselkedik. Nem kell állandóan körbe-körbe mennie.

2021. júl. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd békén és megbatrodik ha éhes kijön
2021. júl. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
nekem is félős folt az első pár hétben/hónapban mikor hozzánk került. idő kell amíg "összebarátkozik" veled, megszokja az új helyet. később amikor már nem fog félni, nem lesz feszült mert megszokott téged és a helyét akkor már bátrabb, aktívabb lesz és jobban el meri magát engedni. de amúgy ahogy az 1. írta a hüllők alapból nem azok a nagy játékok, élénk pörgös állatok, inkább tunyulni szeretnek szóval azért olyan nagy csodákra ne számíts :D
2021. júl. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az is segíthet, ha egy hétig nem nyúlsz hozzá (etetés, stb kivételével) mivel így lesz ideje megszokni az új helyét, és ha van biztos pontja, akkor már nyitottabb lesz feléd is, könnyebben szelidül.

Ahogy előttem is írták, nyilván nagy csodát ne várj tőle, hiszen hüllő, nem emlős, vagy madár, de később valószínűleg megszelidül.


By:Macavity

2021. júl. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!