Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Leopárdgekkó vizelet vagy más?

Leopárdgekkó vizelet vagy más?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kézhez szokott leopárdgekkóm próbált az üvegen felfelé mászni a terráriumban. Gondoltam segítek neki, és ha felér akkor kiveszem kézbe (ahogy szoktuk). Viszont ahogy emeltem, mintha pisilt volna. Ez természetes “védekezési reakció” volt mert esetleg megijedt vagy valami más?

Soha nem csinált még ilyet. Viszonylag sok volt, átlátszó színű mint a víz.


Valakinek van tapasztalat ezzel kapcsolatban?


2021. aug. 1. 01:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg a hüllők külön nem tudnak pisilni, náluk ez úgy megy, mint a madaraknál, hogy egyben megy minden.

Ettől függetlenül tapasztaltam már olyat, hogy ha sok vizet/nagy nedvességtartalmú ételt kap egy hüllő, akkor jön ilyen folyadék is. Előtte, vagy utána nem ürített rendesen? Mert ha igen, akkor ez lehetett annak a folyamatnak a vége vagy az eleje.


By:Macavity

2021. aug. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia! Nem volt ürítés sem előtte, sem utána. Ugyan úgy próbálkozott a mászással, mintha mi sem történt volna.
2021. aug. 1. 09:10
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 4 éve van leopárdgekkóm,egyszer jött ki belőle "folyadék",mikor rám próbált meg üríteni...meg talán egyszer láttam az üvegen,hogy biztos volt rajta vmi folyadék. Szerintem lehet,hogy sokat ivott és az erőlködéstől/mászástól kijött. 1 alkalom miatt nem kell aggódni de azért figyelgesd.
2021. aug. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!