Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mit csináljak egy látszólag...

Mit csináljak egy látszólag rossz állapotban lévő gyíkkal?

Figyelt kérdés
Találtam egy gyíkot, külsőre nem látszik, hogy bármilyen sérülése lenne, de teljesen kába, arra is alig mozdult meg, hogy megpiszkáltam. Beraktam egy felül nyitott dobozba (amiből könnyen ki tud mászni, ha akar), raktam bele neki vizet egy kupakban, egy nagyobb darab fát is, aminek van árnyéka, és az egészet kiraktam a napra, hátha az kell neki, de behúzódott a fa alá, és a vízzel sem törődik. Nem nagyon értek a gyíkokhoz, normális az ilyen viselkedés? Ha nem akkor tudok egyáltalán tenni valamit érte?

2021. aug. 6. 15:08
 1/7 anonim válasza:
100%

Azt ajánlom hogy rakd ki a napra. Én is találtam így már gyíkot, de ne az égető napra rakd ki hogy megsüljön hanem hogy éppen érje a nap a helyet, én amit találtam nagyjából fél óra kellett neki hogy elmásszon.

csak ennyit tudok ajánlani...

2021. aug. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A gyíkoknál ez egy védekezési mód, hogy nem mozdul, halottnak teteti magát. Tedd félárnyékba a doboztm ne nézegesd, reggelre el fog menni.
2021. aug. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha bemászik a fa alá, akkor nem kell neki a napsütés. Egyszerűen beteg. Nem sokat tudsz tenni érte. Esetleg ha a horgász üzletben veszel neki élő eledelt és elfogadja, akkor megtettél mindent, amit tudtál.
2021. aug. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
2-es , nem tudok Magyarországon élő olyan gyíkról, ami blöffölne. Ha nem mozdul, az arra utal, hogy nem elég meleg a teste a futkosáshoz.
2021. aug. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hagyd békén
2021. aug. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%
.. passz. Engedd el a házban, ha reggelig nem jön helyre dobd ki a picsába .
2021. aug. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztaltam már többször hazai gyíkoknál, hogy ha sokkos állapotba kerülnek, akkor "lebénulnak". Rakd biztos helyre, hamar rendbe jön.
2021. aug. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!