Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szerintetek az az ember nem...

Szerintetek az az ember nem empatikus, alacsony az érzelmi intelligenciája aki hüllőket tart, melyeknek egy részét élő egerekkel eteti?

Figyelt kérdés

2021. szept. 25. 15:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
13%
maximálisan. ez olyan mint aki abban leli kedvét hogy jámbor állatokat kínoz, lő ki
2021. szept. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%

Ez ugyanolyan, mint hogy az ember tenyészti az állatokat. A csirke, a disznó, bármilyen állat, ami az asztalra kerül, azért születtek, hogy az emberekért meghaljanak. Írom ezt úgy, hogy imádom az állatokat, két kutyám, volt már macskám, teknősöm, egerem, tengerimalacom, és egy ideig törött szárnyú madaram.


Lehet empatikus, aki hüllőt tart. A legtöbb ember nem vág le állatot, de örömmel főzi és eszi meg. A hüllőnek is ennie kell, a gazda pedig odaadja az ételt. Sajnálhatja, de a valóságban nem sokkal különb, ami az emberek között zajlik. A saját állata érdekében teszi, és ha nem lenne állata, hanem maradna kereskedésben vagy hol, más etetné egérrel.

2021. szept. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%
Ha tücsköt adnak az nem para ugye? De egy egeret már sajnálsz.. Valószínűleg te vagy túlságosan labilis érzelmi szinten.
2021. szept. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%
Az életnek van egy természetes körforgása, amiben bizonyos állatok megesznek másokat. Aki kinti macskát tart, az tudja, hogy a cica rendszeresen kap el állatokat, mégcsak nem is mindig táplálkozás miatt, hanem játékból, mégsem gondolunk senkit kevésbé empatikusnak csak mert macskát tart.
2021. szept. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Azért kérdezem, mert nagyon gyakran megkapom emiatt hogy pszichopata vagyok…


Most nincs kígyóm, de régebben voltam gazdája egy kolumbiai szivárványos boának és egy király pitonnak, akiket élő egerekkel etettem.


Én sosem értettem, hogy mi ezzel a probléma, de nagyon durva visszajelzéseket kaptam, például amikor tömegközlekedésen vittem haza az egereket…


Vannak egy csomóan akik patkánymérget helyeznek ki a telkükön, vagy ölős egércsapdát a házukban…

Csupán mert nem akarnak együtt élni ezekkel az állatokkal, nem azért mert egy olyan állatot etetnek, akiknek ez a létszükséglete.


A kutyák és macskák többnyire olyan tápokkal vannak etetve, melyeket ipari körülmények között feldolgozott baromfiból, sertésekből vagy szarvasmarhákból készítettek és bizony, ott tényszerűen kegyetlenebbül járnak el mint a természetben a ragadozók, akár az óriáskígyók…


Én speciel a macskáimat olyan táppal etetem amelyre az van írva, hogy szabadtartású állatokból készítik.

Tudom, hogy ez főleg egy kommunikációs trükk és a szabadtartás alatt nem tényleges szabadtartást kell érteni, de legalább nem egy A4-es papírlapnyi területen nyomorognak ezek a csirkék egész életükben mint az iparban!


Én magam pedig vegetáriánus vagyok, tehát húst nem eszem, de más állati eredetű dolgokat igen…

Például kecskesajtot.

De abból is kézműveset…


Nem értem, hogy akinek belefér ez:


[link]


Annak hogy nem férhet bele az, hogy egy óriáskígyó a természetes igényei kielégítése érdekében maximum 3 perc alatt halálra szorít egy rágcsálót…

Komolyan nem értem.


És akkor ítélkeznek a hüllőtartók felett.

2021. szept. 25. 15:49
 6/18 anonim ***** válasza:
12%
Én sem ítélkezem, csak elkerülöm az ilyet.
2021. szept. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

#6. Mármint mit kerülsz el?

Most ezt nem értem.

2021. szept. 25. 15:59
 8/18 anonim ***** válasza:
64%
Kérdező, most készülj fel, hogy mindenki át fog térni arra, hogy, hogy lehetsz olyan állatkínzó, hogy egerekkel eteted a kígyód. A válaszolók mindig a kérdező ellen vannak. Eddig olyan válaszokat kaptál, amiben mindenki azt mondta, hogy semmi baj sincs az egérrel etetéssel, mostantól meg mindenki ellenezni fogja.
2021. szept. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ítélem el. Ezek az állatok többek között a tartási körülményeik miatt is számítanak egzotikusnak, mert nagyon specifikus módon kell őket tartani és etetni. Ha valaki kígyót akar tartani, esetleg más olyan állatot ami élő eleséget fogyaszt annak bizony nincs választása hogy mit ad az adott állatnak, mert nem fog mást megenni. Egy átlag embernek ez lehet hogy kegyetlenségnek tűnik, és hogy őszinte legyek én sem bírnám minden egyes héten végignézni ahogy megesz valamit egy kígyó, akármennyire is imádom a hüllőket, de ezzel egyszerűen nem lehet mit kezdeni. Az állatnak ez a szükséglete. El kell fogadni. Aki ezt nem bírja felérni ép ésszel azzal fölösleges vitázni ezzel kapcsolatban. Persze nyilván van egy réteg ami pszichopatákból áll, vagy lázadó tinikből akik szerint tök menő hogy legyilkolja szegény kis egeret a kígyó, vagy a gyík, vagy akármi, de ez szerintem csak nagyon kis hányada a ténylegesen állattartó embereknek.
2021. szept. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért szörnyednek el ezen az emberek, a nagyipari állattartáson meg nem, mert az utóbbit nem látják, vagy nem is tudnak róla. Szóval ott nincs közvetlen kapcsolat az állattal.
2021. szept. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!