Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Triceratops és Tyrannosaurusre...

Triceratops és Tyrannosaurusrex 1v1 harcban ki nyerne?

Figyelt kérdés

Ha a triceratops rontana neki a tyrannosaurusrexnek először, de erre a T-rex fel lenne készülve és arrébb lépne így mindkét fél egymás szemébe nézne egy pillanatra és innentől kezdődne a harc?

Elkezdtem animálni egy kis dínós filmet. A T-rex és triceratops egy helyen élnek egy korban tehát tudnának harcolni. De még nem döntöttem el és nem is tudtam ki fogja megnyerni. Lehet, hogy a triceratops nyerne direkt azért, hogy ne legyen mindennapos, de mivel a T-rex a főszereplő így lehet, hogy neki kéne nyernie.



2021. okt. 12. 17:22
A kérdező szavazást indított:
Tyrannosaurusrex
Triceratops
27 szavazat
1 2 3 4
 1/32 anonim válasza:
100%
Melyik progival animálsz?
2021. okt. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
FlipaClip
2021. okt. 12. 17:30
 3/32 anonim ***** válasza:
59%
Mechagodzilla
2021. okt. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
1v1ben a trex nyerne, de a triceratops (ha jól tudom) csapatban élt. Ha több támadna neki a trexnek egyedül esélye se lenne. De igazából ez a te fantáziádra van bízva
2021. okt. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

Szemtől-szemben a T. rex-nek nem sok esélye van. Gondolom két egészséges kifejlett egyedről van szó. A T. rex megpróbálna oldalba vagy hátba kerülni. Ha ez nem sikerül, akkor kereketoldani. Ha valami miatt életerős Triceratops kell neki, akkor lesből támadna oldalról vagy hátulról.

Nem tudom milyen animációt tudsz csinálni, anatómiának alaposan néz utána ne a silány minőséget gyarapítsd. (elefántlábak, kitört csukló, zsugorfólia stb.) Forgatókönyv tekintetében, a tyranno nem tudna oldalba/hátba kerülni így "elmenekülne". Valójában növényzetben bujkálva követné a Triceratops-ot, ügyelve, hogy az ne tudja kiszagolni. Megfelelő pillanatban pedig rárontana. Nem üvölti el magát, nem üvöltözik, vadászik, minél később veszi észre a préda, annál jobb. Mondjuk a tyranno szerencsés és rá tud harapni a trici nyakára, egy erős harapással és még mondjuk egy erős rántással pedig eltöri a nyakát.

Tanulság: Szemtől szemben a Triceratops van előnyben. Ezt az előnyét elvesztve pedig akár helyzetet felfogni sincs ideje.

2021. okt. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
lehet latni majd az animaciot?
2021. okt. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
15%

A tudományos könyvekben és filmekben is rosszul ábrázolják a tiranoszauruszut. A valóságban a két mellső végtagja nem volt elcsökenyésedve. Majdnem a hátsó lábával megegyező méretű volt. Fogásra alkalmas karok voltak 40 centis éles karmokkal, mint egy 40 centis tőr. És mint írtam nem volt el csökenyésedve. Tehát egy plusz pont a tírex javára. Ragadozó volt, ez még egy plusz pont.

A triceratopsz növèny evő volt vagyis nincs benne a támadási ösztön. Kivéve ha párzás miatt harcol a fajtársaival. Tételezzük fel hogy valamilyen feromon felhővel (illat csapda) sikerül becsapni és a triceratopsz (továbbiakban ttpsz) úgy tekint a rex-re mint egy fajtására akivel a párzás jogáért harcol. Ez esetben sokkal hatékonyabban küzd mintha az életben maradásáért harcolna akár milyen hihetetlen. Utóbbi esetben ugyanis nem akarja az ellenfelét megsemmisíteni. Védekezik de nem támad. Ha le rázza magáról az ellenségét tovább legelészik vagy elszalad mintha mi sem történt volna. Nem akarja megszerezni a támadóját mert nem fogja fel hogy az ellenfele az életére tör (mivel ragadozó). Ha párzás ért harcolnak akkor elsősorban az ellenfelét meg akarja semmisíteni még akár úgy is ha őis megsérül. Az elfutás ilyenkor a legutolsó megoldás (ha ragadozó támadja meg akkor viszont a legelső még ha erősebb is a támadójánál).

Tehát az általad vázolt esetben Trex-ttpsz 1-1 döntetlen.

Mivel a ttpsz-nek a hátán egy rendkívül kemény teknős páncél szerű fürdés volt. Nem tudom hogy ezt miért nem tüntetik fel sehol az ábrázolásokon.

A valóságban az általam vázolt lehetőséggel feromon csapdával 1-0 egyértelműen a ttpsz javára

2021. okt. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
44%
megszerezni=megsebezni
2021. okt. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
44%

fürdés=fedés

Bocsi az elírásokért

2021. okt. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt a Triceratops-nak teknőspáncélszerű páncélzata. Más Ceratopsia-khoz mérten nagyobb pikkelyei voltak, de ennyi.
2021. okt. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!