Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Gyík a farakásban. Mit csinálj...

Gyík a farakásban. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Kimentem fát behozni, és az egyik fa tetején volt egy gyík, még picike, nem felnőtt. Nem is mozdul szinte, de él. Tudom, hogy ilyenkor “hibernálják” magukat, de nem épp a legjobb helyen volt, szóval elhoztam onnan. Most bent van a házban, de hova kellene tennem?

2021. dec. 4. 14:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%

Valami akváriumba rakd bele, ha van.

Ha nincs akkor valami olyanba, amiből nem tud kimászni, de a legjobb az, ha kiviszed és keresel neki valami kis zugot, ahol nem fog megfagyni.

2021. dec. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
Örülj neki hogy van. Ne bántsd.
2021. dec. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Hát nagy kár volt behozni, mert lehet, hogy ettöl fog elpusztulni! Ha nemrég történt, akkor vidd ki vissza, mielött újra feléled.

Bármilyen farakás, ágrakás jó, ahol nem fagy át, de nem is melegszik fel. De akár egy nagy kartondobozba is teheted alul-fölül lomb, faforgács vagy csíkokra tépett papír (újság) közé is, a dobozt meg valahová éppen fagymentes helyre tenni - a dobozra nem kell teteje.

2021. dec. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
1-es: benn elpusztul, mert nem tudja a kérdezö etetni, csak élö, repülö rovarokat eszik
2021. dec. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Eszemben sem volt bántani, most egy dobozban van alatta szalma van. Kicsit mintha erőre kapott volna, de tudom hogy kint lenne a helye, viszont semmilyen zugot nem tudok neki ahol áttelelne.😞
2021. dec. 4. 15:00
 6/11 A kérdező kommentje:
Hu akkor inkabb gyorsan kiviszem, valamit megpróbálok találni neki
2021. dec. 4. 15:01
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
A farakás környékén biztos találsz olyan helyet, ahol nem zavarja senki, az garantáltan megfelel neki hömérséklet szempontjából is. Amit írtam dobozt, abba természetesen lehet szalmát is tenni, csak elég sokat tegyél alá is meg fölé is.
2021. dec. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Thunderfairy ***** válasza:
48%
Ha elengednéd egy erdő széli terűleten akkor lehet hogy a kisgyík is megoldaná a túlélést. Behuzodna fa alá, üregbe vagy valahová ahól jó lesz neki.
2021. dec. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
8-as: ha már télire leállította magát, akkor most már nem tud annyira mozogni, hogy megfelelö helyet keressen!
2021. dec. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Találtam egy lyukat, azt jól kitömtem szalmával, beleraktam majd megint szalmát tettem rá. Remélem túléli a fagyokat.😊
2021. dec. 4. 16:34
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!