Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Melyiket nehezebb tartani a...

Melyiket nehezebb tartani a Leopárd gekkót vagy a Kaméleont?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik mind a kettő állat és szeretném megtudni hogy melyik bonyolultabb és kényesebb és hogy nehéz-e tartani őket.:)
2010. szept. 7. 15:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha eddig még nem volt hüllők,akkor mindenképp a leopárdgekkót válaszd,sokkal egyszerűbb a tartása,nincsenek olyan igényei,mint a kaméleonnak,ami kis változásokat is nehezen visel el,főleg,ha rosszul van tartva. A leopárdgekkó az egyik legkönnyebben tartható hüllőfaj :)
2010. szept. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A kaméleont egyértelműen nehezebb mert a kaméleon nem egy olyan igénytelen állatt vele sokkal többet kell foglakozni mint a gekkoval. Ha pedig kezdo vagy akkor a gekkot ajánlom.

Ésmost egy szakállas agámába akarok belevvágni :).

2010. szept. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
az nagyon tetszik a kaméleonban hogy tudja a szinét változtatni és hogy mászik a fán sőt szinte csak ott van...a leogekkó meg a földön szaladgál inkább megyeget:):) És nem mászik a gallyakon:)
2010. szept. 7. 21:06
 4/13 A kérdező kommentje:
sok sikert a szakállas agámához:):)
2010. szept. 7. 21:06
 5/13 A kérdező kommentje:

próbálnám a tőlem telhető legjobban tartani őket meg annyira nem vagyok nagyon kezdő mert voltak állataim de a hüllők terén full kezdő vagyok.:):)

19/F

2010. szept. 7. 21:08
 6/13 anonim ***** válasza:

Szerintem a leopárd gekkó nagyon unalmas, egész nap alszik, nem csinál semmit. A sisakos kaméleon az legalább sokat mászkál. A törpe kaméleon az megint egy unalmasabb fajta :) A napaligekkó az szép, az nappal aktív, vagy a házigekkó is, a viziagáma is jó fej (csak az nagyra nő).


Nem tudom mért mondják a kaméleonra hogy nehéz tartani.

Csak kaját kell adni neki meg vizet, és a gekkóval is ugyanez a helyzet, szóval szerintem tökmindegy mit tart az ember.


Itt a kaméleonom, nem is nehéz tartani:

[link]


Egy fontos, hogy legyen 1 hüllős lámpája, ez a Repty glow 5.0 kell neki napsütés helyett, és kb 30fok legyen a terráriumba, meg venni kell neki vitamin port, azt néha szórni a kajára.

2010. szept. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Annyi a különbség én szerintem csak, hogy a gekkó az tovább bírja kaja nélkül. Mondjuk ha elmész nyáron nyaralni, vagy akárhova 1 hétre, és nem kap kaját a kaméleon, az úgy gáz. A gekkó meg elvileg kibírja, persze az sem örül ha éheznie kell.
2010. szept. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Lakik a közelemben egy csaj, akinek párduc kaméleonja is van, az a legszínesebb, legszebb, csak az bazi drága, főleg hogy csak 4 évig él :/
2010. szept. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
És még egy dolog a hüllőkkel kapcsolatban. Amikor veszel tücsköt, az iszonyat hangosan tud ciripelni, tehát ne abba a szobába tedd amibe alszol, mert akkor nem fogsz tudni aludni sem, lehet :) Nekem itt nyomják a zenét most a hím tücskök. Nőstények nem zenélnek, csak az állatkereskedő úgysem fog neked nőstényt válogatni :)
2010. szept. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
oké köszönöm a válaszokat..azt nem lehet megcsinálni hogy egy terában van 2 gekkó és 1 kaméleon?:)
2010. szept. 8. 18:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!