Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Kaméleon tartás. valakinek...

Kaméleon tartás. valakinek van kaméleonja? ha igen akkor: mi kell neki? mennyire macerás a tartása? kb mennyit kell rá költeni?

Figyelt kérdés
2022. jan. 4. 14:10
 1/3 anonim ***** válasza:
89%
2022. jan. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
92%
Nagyon macerás és sokat kell rá költeni. Ha egy olyan vázát raksz a terrárium mellé, ami nem tetszik neki, depresszióba esek, nem eszik és elpusztul. Az egyik lehető legmacerásabb hüllő, amit választani lehet.
2022. jan. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! Tudom sokan azt mondják, hogy ne vegyél kaméleont első hüllőnek. Nekem is első "nehezebb" hüllőm (előtte csak pézsma teknősünk volt) és jól megvagyunk :).

5-6 hónapos koráig egy 30×30×50-es terráriumra van szüksége, majd a későbbiekben egy 50×40×90 vagy nagyobbra van igénye. Kell neki melegítő, illetve UVB izzó,fikusz, vagy más, kaméleonok számára nem mérgező növény. Aljzatnak a kókuszrostot, vagy a virágföldet ajánlom. A mászóágak többsége vízszintesen legyen elhelyezve. Hőmérőt és páratartalommérőt is be kell szerezni. Az én kaméleonom elsősorban a lisztkukacot (csak néha szabad neki adni) a viaszmolyt és a tücsköt szereti, de eszi a legyet is. A fő tápláléka a tücsök a sáska és a csótány, az enyém a csótányt nem eszi meg és a sáskát még nem próbáltuk de ez ízléstől függ. Az eleségállatra vitaminport szórunk, ebből több fajtát találsz. Minden nap 2× kézi permetezővel be kell spriccelni neki. Remélem segítettem, ha vam kérdésed nyugodtan írj. Ha valamit kihagytam egészítsetek ki.🙂

2022. ápr. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!