Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ez milyen gyík?

Ez milyen gyík?

Figyelt kérdés
Még olyan 10 éves korombanláttam egy gyíkot este az árok mellett. Megfogtam és bevittem a házba. Az állat lassú volt, könnyen megfogtam. A bőre pikkelyes volt és fekete színű,de az egész teste. Azóta se láttam ilyet. A gyíkot kb negyed óra után szabadon engedtem egyébként. Sajnos akkor nem fotóztam le.

2022. jan. 8. 18:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Eleven szülő gyík vagy fali gyík melanisztikus példánya.
2022. jan. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
És ez most évtizedek múlva csakúgy beugrott, és kiírtál róla egy kérdést? 😄
2022. jan. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
6-7 éve volt.
2022. jan. 8. 21:29
 4/14 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyan ilyenek vannak a virágoskertben és a vízaknában. Nem, nem gőte!
2022. jan. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem hogy az állat olyan 10 centi hosszú volt. Nem gőte és nem szalamandra volt
2022. jan. 9. 16:28
 6/14 A kérdező kommentje:
Neten közben ránéztem a melanisztikus gyíkokra és lehet hogy tényleg az volt az. Viszont szerintem nem hasonlított annyira ezekre és a mozgása is lassú volt, pedig egy átlag gyík nagyon gyors
2022. jan. 9. 16:31
 7/14 anonim ***** válasza:
4es vagyok. Én se tudtam beazonosítani őket. Fel lehet venni őket kézbe, olyan lassúak. Biztos, hogy nem gyík. Talán átalakult gőte lenne?
2022. jan. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
#7 akkor ezek szerint ugyan azt láttuk. Nem hiszem hogy gőte, egyértelműen valami gyík lehet, viszont annak egyszerűen túl lassú, és olyan "izmosabb" alkata van mint egy gyíknak
2022. jan. 9. 19:20
 9/14 anonim ***** válasza:
Nálunk régen kb 6-7 példány biztos, hogy volt. De már sajnos évek óta nem láttam őket. Pedig nekem tetszettek, hüllő fan vagyok :) Bár,ha feltúrnám a kertet, lehet, hogy találnék még. Ki tudja..
2022. jan. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Akár az is lehet, hogy egy még felfedezetlen faj. Egyszerűen semelyik másik magyarországi hűllőre nem hasonlít.
2022. jan. 9. 21:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!