Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Valaki tenyészt még gilisztákat?

Valaki tenyészt még gilisztákat?

Figyelt kérdés

Talán itt a hüllőknél lehet a legjobb helyen a kérdés... Mint eleség ugye.

nekem horgászbolti Dendróim vannak kapálás közben lelt földigilisztákkal vegyesen. Alapvetően pecához vannak betárolva, a törpeharcsa imádja, de akkor már gyártsanak ugye virágföldet is. Nem a komposztálás a lényeg.


Egy sima vödörben a kazánházban telelnek, alul ki van fúrva, fűvel-fával papírral-kávéval ami akad azzal etetjük, rettenet elszaporodtak :) a minap néztem és összegyűltek fent a tetején. Ez minek lehet a jele?


Még a fagy előtt kiborítottam a vödröt, átszellőztettem összekevertem ledarált újságpapírral, kéztörlőpapírral, kávézaccal, kicsit hagytam kiszellőzni majd visszalapátoltam az átforgatott földet.


Locsolgatni nem kell, nem száradnak ki, de kicsit olyan mocsárszagra emlékeztetett. Nem volt berohadva, virgonc volt mindegyik alján is, tetején is. Elfogyott volna a kajájuk azért mentek fel a tetejére, vagy túlnépesedtek és ketté kellene osztani másik vödörbe?



2022. jan. 10. 20:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tenyesztek gilisztakat de egyszer anyosom valami edenybe volt neki valami tisztitoszeres viz, nem tudom mar mi volt benne milyen szer, de kiontottem az udvarra. Ra 1 percre ha nem egy tucat giliszta elobujt a foldbol es menekultek.
2022. jan. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Régen nagyapámmal úgy szedtük őket össze a horgászathoz hogy a gyárból lopott ipari villany hegesztőt a trágyadomb két oldalára kötöttük, be kapcsoltunk (gumicsizmában) és 4-5 másodperc alatt több száz mászott ki.
2022. jan. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem is van giliszta tenyészetem. Egy kb 400 literes beton kádban vannak.
2022. jan. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ácsi!

A giliszta megvan. Nem az a kérdés hogyan gyűjtsek!

2022. jan. 10. 21:35
 5/6 Dávid ***** válasza:

Igen!!Nagy móka tenyészteni:))

Nekem az jött be, hogy nem csapvízzel, hanem esővízzel locsolom a földet, hogy mindig picit nedves legyen.

(A csapvíz klóros).


Plusz én is nedves kartonpapírt használok, azt imádják. Amit nem esznek meg, azaz állati eredetű hulladék. Kivéve az ürülék.. :))

2022. jan. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Opsza :)

Most havat lapátoltam rájuk. Kazánházban vannak, nmrég megpakoltam és elkevertem fellazítottam a vödröt újságpapírral, a minap meg kiborítottam egy habarcskeverőbe,tettem még hozzá földet és két vödörre osztottam.

A papírdarálón átengedett újságpapíros etetés után már nem jöttek vissza a tetejére. Akkor egyszerűen csak éhesek voltak korábban?

2022. jan. 24. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!