Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mièrt félnek sokan a kígyóktól?

Mièrt félnek sokan a kígyóktól?

Figyelt kérdés
Természetesen a mérgeskígyóktól való félelmet megértem. De vannak teljesen ártalmatlan kígyók is, mint például a vízisikló Magyarországon, vagy külföldön a királypiton, királysikló félék, patkánysiklók, gabonasiklók. Amik teljesen ártalmatlanok, jobban félnek ők tőlünk, mint mi tőlük, és csak akkor harapnak, ha védekeznek, piszkáljuk őket. Mégis sokan tőlük is félnek. Vajon miért?

#királypiton #gabonasikló #Kígyóktól való félelem #Királysiklók #Patkánysiklók #Mèrgeskígyók
2022. febr. 6. 12:44
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Mert a kígyók kígyóznak. És az ijesztő 😥
2022. febr. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Öröklött magatartási formának köszönhetjük ezt. Az év milliók során a felmenőink kezdve a kis rágcsálóktól mind ki voltak téve a kígyók veszélyének. Amikor már elég erősek és nagyok voltak őseink elűzték a kígyókat, de a mérgesek megharapták őket. Mondhatni vezsélyesebb volt a kígyó mint bármelyik más állat, észrevehetetlen és fára is tud mászni. Az évmilliók során nem hunyt ki az a magatartási formák bennünk és elsőre mindenki fél a kígyóktól, de hamar belátjuk, hogy nem veszélyes a legtöbb. Valaki viszont nem képes erre ösztönös undor van benne.
2022. febr. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
65%

Gyerekkoromban felhívtam valakit telefonon. Felvette, és így szólt bele: "- Hüllő!?"


Úgy megijedtem, hogy azóta félek a kígyóktól.

2022. febr. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezt akartam írni, mint #2. Evolúciós gyökerei vannak.
2022. febr. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%
A fóbiák esetében teljesen felesleges racionális indokot keresni. Van, aki a lepkéktől fél, aminek tényleg semmiféle értelmes magyarázatát nem tudnátok prezentálni.
2022. febr. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Én régen nem féltem tőlük de egy ilyen gyerekkori trauma miatt alakult ki bennem.
2022. febr. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A mérgeskígyóktól én is fèlnék, ha a közelemben lenne egy, vagy akár egy zöld anakondától, vagy kockáspitontól is. De ezek veszélyes kígyók. De egy gabonasiklót, királysiklót, királypitont, vízisiklót gond nélkül megfogok, ezek nem veszélyesek.
2022. febr. 6. 13:29
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

+Sokan nem is az, hogy félnek tőlük, csak undorodnak.

Én a rovarokkal vagyok így, nem vagyok képes egy szúnyogot se lecsapni (nyilván cipővel igen, megérdemli a kis vérszívó)

Ha egy poloskát kell leszedni a függönyről és zsepivel nyúlok érte, képes vagyok magas vagy távolugrási világrekordot dönteni, belmagasságtól függően, ha a kis szemét gyorsabb mint én, és megmozdul. De nem azért, mert félek tőlük, hanem rendkívül undorítónak találom őket. Szerintem a hüllőknél is gyakran előfordul ilyesmi

2022. febr. 16. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hat, ha nem félsz nem félsz. Örülünk neki nagyon.

Es vajon egy laikus , úgy értem nem kígyó mániás mégis honnan tudná megkulonboztetni a kígyókat? Honnan tudná, melyik veszélyes és melyik nem?

Ugyan úgy, ahogy sokan a pókoktól félnek, a csípésük a mérgük miatt.

Vagy a cápától, nagymacskáktól stb...

En egyiket sem ölném meg csak és kizárólag önvédelemből, de el kell fogadni, amit nagyon sokan hajlamosak elfelejteni: mi is benne vagyunk a táplálékláncban. Plusz az állatok is védekeznek.

Nem rettegni kell, hanem kellő tisztelettel békén hagyni és kitérni az útjából ha lehet.

2022. jún. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!