Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogy szabadulhatnék meg a...

Hogy szabadulhatnék meg a békáktól való irtózástól?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem tudnak bántani, nem is képzelek be semmi ilyen butaságot, csak ha meglátok egy varangyot, akkor minden bajom lesz. Nagyon undorodom tőlük, nagyon rossz érzés. Tudom, hogy ez fóbia, de egyszerűen nem tudok mit csinálni. Még egy pici az nem rossz látvány számomra, de egy megtermett, kifejlett példány borzalom. Az okát sem tudom, hogy miért van ez nálam. Tavasszal, vagy nyárom egy esős nap után szinte hemzsegnek az udvarunkban a varangyok. Számomra ez rettenetes látvány. Nagy kertes házban lakok, egy kis városban, így nem elkerülhető a velük való kontakt sajnos. Bántani soha nem bántanám őket, tudom, hogy hasznosak, ártalmatlanok, de ennek ellenére nagyon rossz érzés fog el, ha látom őket. A siklóktól egyáltalán nincs ilyen érzésem. Söt hobbim is a siklók tartása. Vannak Gabona,Király és Patkány siklóim. Őket szépnek látom. Békából is a leveli békák, kecske békák még tetszenek is, csak kimondottan a varangyoktól irtózom, és nem tudom az okát.

2022. febr. 9. 22:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Nagymamám 90 éve fél a békáktól. :)
2022. febr. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Hat mert a varangyok valoban nem szep teremtesek, engem le is pisilt gyerekkoromban, na azota nem fogdosom oket. Szerintem csak hagyd oket figyelmen kivul, nem kell veluk feltetlenul baratkozni. Nekem sem a kedvenc allataim, dehat nekik is elniuk kell valahol, orulj hogy osszefogdossak a rovarokat, szunyoglarvakat. :)
2022. febr. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%
Csókold meg és királyfivá változik:))
2022. febr. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
21%

Nem bántank?

Hallottál a nyílméreg békákról?

2022. febr. 10. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hallottam róluk. A vadonban lévő nyílméregbékáknak nagyon erős mérgük van. Viszont nem maguktól. Olyan rovart fogyasztanak, ami egy nagyon erős mérgű gombát fogyaszt, és ettől lesz erős mérgük. Na most ehhez terráriumi körülmények között nem jutnak hozzá, így az utódoknak már jóval enyhébb méreganyaga lesz, az utódok utódainak pedig teljesen elhanyagolható erősségű. Szép szìnű, kicsi, törékeny kis békák, nem veszélyesek amik már fogságban születtek. Viszont vannak olyan békák, amik tudnak harapni is, igaz nem Magyarországon. De ezek is csak akkor harapnak, ha provokálják őket. Ilyenek például a Díszes szarvasbékák, vagy az Afrikai ökörbékák. Az Aga varangy, vagy más néven Óriás varangy mérge viszont nagyon erős. Így annak sem érdemes fogdosni őket, akik nem irtóznak tőlük. Szerencsére ilyenek Magyarországon nem élnek, maximum terráriumi körúlmények között. Amikor az egyik díszállatkereskedésben megláttam egy jól megtermett példányt, úgy éreztem, hogy nekem a boltból elég volt. Szörnyű látvány volt számomra. A jóval kisebb hazai Zöld varangyoktól is irtózom, nem még ekkora, böszme nagyoktól.
2022. febr. 10. 08:03
 6/13 anonim ***** válasza:

#4:

A nyílméreg béka nem használja támadásra a mérgét, okostojás.

2022. febr. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem is írtam ilyet.
2022. febr. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Eljössz nyáron hozzám és kezdünk fél egycentis békákkal ismerkedni. Igaz, nálam tavibékák vannak, de több százan. Onnan már egylépés a varangy.
2022. febr. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A béka nem hüllő, hanem kétéltű amúgy.
2022. febr. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Pontosan tudom, hogy kétéltű, nem hüllő. Azt is tudom, hogy mièrt. Pete-Ebihal vízben él-átalakul békàvà, ami a vízben és szárazföldön is mozog egyaránt. Ebihal farka eltűnik, lábai lesznek békaként. De kétéltű kategória nem volt, csak hüllő. Egyébként Díszes szarvasbékáim is vannak, simán fogdosom őket, de ők szépek. Nekem a jellegzetes varangy pofától lesz minden bajom, nem általában a békáktól.
2022. febr. 10. 20:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!