Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Van egy hím sisakos kaméleonom...

Van egy hím sisakos kaméleonom akit kereskedésből hoztunk el, nem tudjuk mennyi idős? Több lent.

Figyelt kérdés
Decemberben vitték oda egy társával eggyütt, és úgy tudom, hogy 3 hónaposan lehet őket eladni. Szóval elvileg most 7 hónapos. Na most, eleinte a terráriumjába kieresztettük az eleség állatot, de nem fogta meg ezért most műanyag edénybe rakjuk őket, onnan szívesen csemegézik. Ugye ha a ki kell majd cserélni a terráriumját egy nagyobbra, van rá esély hogy szabadon vadászhasson (nem rakjuk edénybe az eleségállatot). Vagy ez így már teljesen felejtős? Úgy már nem fogja megfogni őket ha ehhez van szokva?

2022. ápr. 21. 12:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet próbálkozni, de valószínűleg ehhez lett hozzászoktatva, hogy csak edényből eszik.
2022. ápr. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baj az edénnyel. A szabadon mászkáló eleségállat elbújhat, és éjjel megrágja az állatot.
2022. ápr. 22. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2022. ápr. 22. 09:21
 4/8 anonim ***** válasza:
37%

Próbálkozni lehet azzal, hogy átszoktatod. Szépen lassan egyre inkább a tálka szélére engeded a rovarokat, aztán a tálka körüli dolgokra. Egyébként tényleg nem nagy baj, ha a tálkából eszik, mert nem lesznek koszosak a rovarok, nem ragad rájuk semmi a talajból, vagy az ágakról. Attól ne félj, hogy megrágják az állatot, ha véletlenül egy kettő bent marad, ez egy hüllősök között elterjedt legenda (max olyan állatokkal történhet meg, amik rágcsálókat esznek, pl. varánuszok, kígyók), de én még egy esetről sem hallottam (és nem is tapasztaltam), ahol ilyen történt volna, mindig csak valakinek az ismerősének a barátjával történik ilyesmi vagy hasonló dolgok.

Még egy tanács. A nagyobb terráriumra bármikor átválthatsz, az állatnak csak előnye válik belőle, nem igaz amit a kereskedésekben mondanak, hogy nem találja meg a kaját, meg satöbbi (plusz ez a veszély nálad végképp nem áll fenn, hiszen egyelőre csak a tálkából hajlandó enni, tehát azt keresné úgyis). Ha még nincs meg hogy honnan legyen a nagy terkó, Bordás Jenőt ajánlom ( www.terrariumkeszites.hu ), gyönyörű terrákat készít egyedi méretezéssel, plusz strapabíróak is. Kicsit talán drágább, de nem vészes, és többet kell rá várni, hogy elkészüljön, viszont szerintem megéri.


By:Macavity

2022. ápr. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

én még egy esetről sem hallottam (és nem is tapasztaltam), ahol ilyen történt volna, mindig csak valakinek az ismerősének a barátjával történik ilyesmi vagy hasonló dolgok.


Akkor szia, nálam történt ilyen. Kipottyant egy sáska a tálból, nem találtam meg, reggelre megrágta a kaméleon hátát több helyen.

2022. ápr. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Elnézést, akkor visszavonom. Sáskával én nem is etetek, csak tücsökkel meg csótánnyal, azok soha nem csináltak ilyet. Mondjuk a sáskának erősebb is a harapása.


By:Macavity

2022. ápr. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. ápr. 24. 14:16
 8/8 J Olah Attila válasza:
Bordás urat én is csak ajánlani tudom. Nagyon szép munka korrekt áron. Véleményem szerint nem drágábbak a termékei mint a bolti kész terráriumok.
2022. máj. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!