Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Lehet otthon mocsári teknőst...

Lehet otthon mocsári teknőst tartani?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a mocsári teknősök védettek, de lehet tartani őket valamilyen módon otthon?
2022. ápr. 27. 10:42
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Nagyra nő,nagy a helyigénye.Nemcsak vízben vadászik hanem a szárazföldön is,sokat mászkál.Bármilyen nagy helyet rendezel be neki,csak vegetálni fog.Kertes házban,egy hobbi tóban biztos lenne teknősöm,de lakásban nem vesződnék vele...
2022. ápr. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
28%

Nem tudom rá a választ, nem tudom, hogy milyen szabályok érvényesek védett állatokra, viszont korábban gondolkoztam ilyenen. Én 2 legális lehetőséget látok. Az egyik az, hogy megfizeted az eszmei értékét. A másik pedig – bár ez a te helyzetedben kevésbé valószínű –, hogyha olyan mértékben sérült állatot találnék, ami ha a természetben marad, akkor hamar vége lesz és az élelmet is nehéz megszereznie, akkor (ha olyan állat és a körülmények is adottak, akkor) háziállatomnak elsajátítanám.

A legmegbízhatóbb információt a hivatalos szervezetektől fogod kapni, tehát őket célszerű kérdezned - feltéve, ha komoly a szándékod és a megfelelő életkörülményeket is tudod garantálni az állat számára.

2022. ápr. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, Magyarországon nem tarthatsz mocsári teknőst otthon, az ugyanis védett faj.

Viszont számos vízi- és szárazföldi teknpsfaj közül választhatsz, ha szeretnél teknőst tartani.

A legnépszerűbb talán a görög teknős. Ezt talán egyszerűbb tartani, mivel szárazföldi, így nincs szüksge külön kerti tóra vagy karban tartott akváriumra. Javaslom, nézz utána a görög teknős tartásnak, ha teknőst szeretnél tartani.

2022. ápr. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nem kapsz rá engedélyt.
2022. ápr. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

1-2# az nem tudom honnan jött, hogy panellakásban élek, DE köszönöm szépen a választ.

3-4# köszönöm!

2022. ápr. 27. 12:19
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt nem,de helyette tarthatsz ékszer teknőst az majdnem olyan.
2022. ápr. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

2-es vagyok.

A "megfelelő életkörülmények" alatt nem panellakásra gondoltam, hanem a mocsári teknősről én úgy tudom, hogy igen nagyra megnőhet, ezért lehet, hogy egy kisebb kert tóval is kellhet neki, hogy jól érezze magát. Ezen kívül pl. a homok, amit szeret, valamint, hogy olyan körülményt kialakítani, hogy meleget tudj biztosítani számára, mert ugye azt szereti. Igaz ugyan, hogy MO. már-már meleg, de nem minden körülményben hasonlítanak a természeti körülmények (egy egész évet tekintve) azzal a körülményekkel, ahol őshonos. Ezekre gondoltam a nagy helyen kívül.

És, persze...nem tudom, hogy mennyire ástad bele a témába magadat, és mennyire vagyok előrelátó, de nem mindenki az és anonim névből és 2 mondatból nem lehet ezeket az információkat leszűrni. ((Csak egy valós beszámoló: Egy rokonomnál voltam vidéken és a háztól alig néhány méterre nőttek fenyők. Az apjuk (70 év körüli volt akkor) mondta, hogy ő ültette őket. Azt is mondta, hogy nagyon közel ültette, mert a betont felnyomja a fenyők gyökere és, hogy ki kell majd vágnia néhányat közülük, majd hozzá tette, hogy "amíg fiatal az ember nem gondolja, hogy nagyok lesznek". Én pedig bólogattam - persze én úgy értettem, hogy "...fiatal, az...", ő pedig "...ember, nem...". Nagy különbség van közte. És még egyszer: 2 mondatból nem lehet ilyenre következtetni, de - mint írtam - nem olyan szempontból írtam az életkörülményeket, amiket gondolsz.

2022. ápr. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
7. A mocsári teknős nálunk honos, tehát az éghajlat megfelel neki... előbb talán nézz utána milyen állatról van szó mielőtt hülyeségeket írsz!
2022. ápr. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
40%
Összetévesztettem egy másik teknős fajtával.
2022. ápr. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!