Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szakállas agáma tartása?

Szakállas agáma tartása?

Figyelt kérdés

Előre is elnézést a hosszúságért

A közeljövőben szeretnék majd egy szakállas agámát tartani. Elkezdtem utánanézni a tartásának, de ahogy egyre többet olvasok és egyre több videót nézek róluk, ezzel párhuzamosan egyre több kérdésem van és ezeket szeretném itt feltenni. Szóval akik jártasak a témában, ne fogjátok vissza magatokat, szívesen fogadok bármilyen tippet, tanácsot :)

1.) Először is, ugye ez az állat Ausztráliában őshonos és több faja elterjedt attól függően, hogy hol él. Amit itthon díszállatként tartunk, ő melyik faja a szakállas agámáknak és hol él egészen pontosan Ausztrálián belül?

2.) Ha mondjuk a 3 hónapos kis agámát eleve egy nagy terráriumba rakom (100x50x40), az mennyire problémás? Vagy inkább szerencsésebb, ha először egy kisebben van és majd ha megnő, akkor átköltöztetem egy nagyobb terkóba?

3.) Az etetés-itatás teljesen fekete lyuk számomra. Azt tudom, hogy a fiatalok még sok rovart esznek és kevesebb zöldet, majd ez idővel átfordul, míg az idősebb állat már szinte vega nem lesz.

Na most, az eleségállat vásárlás hogy működik? Hetente kell vennem? Mennyit kell vennem egyetlen agámának és az a mennyiség meddig elég neki? Mennyibe kerül? Pontosan milyen rovarokat kell vennem és azokat hogyan kell tartanom? Hogyan kell etetnem velük az agámát? Csipesszel vagy egy etetőtálba rakni őket vagy csak beszórni a terkóba? Vagy mivel eleve nagy terráriumot szeretnék a hüllőmnek, akkor érdemesebb lenne egy kisebb, egyszerű, semmi berendezéses üvegterkót is mellé beszereznem és ott etetni, hogy könnyebben levadássza a rovarokat? Egy nap hányszor kell etetnem és egy alkalomkor mennyi rovart fogyaszt?

Azt tudom, hogy szüksége van vitaminporokra, amikbe a rovarokat kell "bepanírozni" és úgy adni neki oda, de ezeket a porokat elég naponta egyszer adnom neki vagy minden étkezéshez kell?

Idősebb korában tényleg eszik szopós egeret és ezt igényli is?

Azt olvastam, hogy a zöldeket fiatalkorban még nehezen fogadja el, ezért lehet, hogy azzal kellene először kínálnom és utána a rovarokkal? Vagy nálatok egész nap előtte van az etetőtálában?

Mik azok a növények, zöldségek, gyümölcsök, amiket semmiféleképpen nem szabad neki adnom?

Azt is olvastam, hogy inni is ritkán iszik és van hogy nekünk kell itatni. Ez hogyan zajlik? Minden nap pipettából kell adnom neki, vagy fürdetéskor úgyis iszik magától vagy esetleg, ha a zöldjére permetezek egy kis vizet az elég neki?

4.) Mennyire betegeskedő állat?

5.) Fürdetés milyen gyakran és milyen hőmérsékletű vízben legyen?

6.) Melegebb időben, például nyáron ki lehet vinni a szabad levegőre, udvarra, természetesen olyan felszereléssel, hogy ne tudjon meglógni? Vagy jobb neki bent a terráriumban?

7.) A takarítás náluk hogyan zajlik? Naponta ki kell szedni amit termelt, az rendben van, de most láttam egy olyan videót, ahol hetente kiszedték a homokot a terkóból, kiporszívózták és új homokkal töltötték fel. Ezt tényleg így kell?

8.) Azt is olvastam, hogy a szakállas agáma párban tovább él, mint egyedül. Tényleg? Ők mennyire társas állatok? Jobb nekik, ha több egyed van egy terkóban (természetesen nem két hím) vagy inkább egyedül szeretnek jobban?

Kifogytam a kérdésekből, nagyon szépen köszönöm, ha végig olvastad, azt pedig még inkább ha válaszolsz is rá! :)



2022. máj. 30. 18:59
 1/2 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem első lépésként vegyél egy jó szakkönyvet. Ha azt áttanulmányoztad, ÉS még van kérdésed,akkor gyere vissza ide.
2022. jún. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Csak orvos, vagy hozzáértő tudja megállapítani, hogy ki milyet tart, mert eltérő.

Nagy terráriumba is mehet, nagyobb hely-->nagyobbra nő.

Vitamint napi egyszer adj nekik mert, ha túl sokat kapnak az nem jó. Etetheted csipesszel, kézzel, vagy berakhatod, hogy levadássza, full állat függő. Heti 1x kell fürdeni, kB. havonta homok/talajcsere. Ritkán betegek, de környezetfüggő. Nyugodtan kiviheted akár kézben is, a nagyobbak egész lomhák. Az enyém névre jön, nem szökik el. Nekem 2 terrárium van az egyikben 3 a másikban 2, ha éppen tojást rakik egy akkor célszerű szeparálni, hogy ne bántsák, de állatfüggő, hogy bírják-e egymást.

2022. jún. 24. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!