Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Melyik a legbarátságosabb...

Melyik a legbarátságosabb legkisebb teknös?

Figyelt kérdés
Mármint amit bent lehet tartani!Vannak olyan falyták amik még csak nem ia harapnak?Köszi!!
2010. szept. 18. 21:52
 1/8 anonim ***** válasza:
23%

fajták. bocs nem bírtam ki.

amúgy meg: hiperszupericipiciteki :D

2010. szept. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én ékszerteknősöm elég barátságos. Van rámpája, ki-be jár a terráriumába, általában oda megy, ahova mi:)
2010. szept. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, várom még őket, mi a külömbség a piros illetve a sárga fülü ékszerteknös között?Valamelyik barátságosabb?Köszi!
2010. szept. 19. 09:01
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem, nincs semmi különbség szerintem. Én nem vettem észre.
2010. szept. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Cak sárgát lehet venni pirosat már nem
2010. szept. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Én nemrég kaptam 2 Görög szárazföldi teknőst. Idei alomból vannak, (5cm×3cm. Szerintem ez a teknős "olcsóbb". Mi azért nem vízben élő teknőst vettünk mert annak nagyobb a macerája.. fűteni kell a vizet, mert ha nem tüdőgyulladást kap és elpusztul. Cserélgesd a vizet mert az ételmaradék benne marad + az ürülék és a vízkő egy idő után,..meg na takarítani kell. A Szárazföldi Görög teknősnek fél havonta vagy havonta (havonta csak akkor inkább ha minden nap kiszedegeted az elfonnyadt elszáradt növényeket (kaját) és az ürülékét. Én ezt minden nap megteszem hogy ne "ússzanak" a trutyiban. Ezeknek nem kell víz, jobban mondva csak ivásra, az viszont elengedhetetlen! Mi ilyen Florimós tőzegföldet rakunk alájuk. Fontos hogy ne homokot, vagy amúgy még jó a kerti föld is, annyi a lényeg hogy ne legyen benne vegyszerek műtrágya és más káros anyagok. Lehet nekik adni salátát, lóherét, almát, cukkínít, pongyola pitypang levelét és a sárga virágát. Viszont kell nekik egy melegítő. Nappal bekapcsolva éjszakára ki kell húzni nekik hogy valahogy éreztethessük hogy itt az alvás ideje. Nagyon szeretnek túrni mindent : D lehet bele rakni az akváriumba kis követ kavicsokat kb. a legkisebbek is olyan 2,5cm eresek legyenek hogy még véletlen se tudja lenyelni! És persze hogy ne legyen éles, durva szélű kő mert megsértheti őket! A páncéljukat nem kell különösebben tisztítani...a vízben élő teknősöket viszont kell. Lehet "sétáltatni" a parkban vagy a szobában. Vigyázni kell a parkban hogy valami kutya oda ne jöjjön és meg ne egyen valami kis vicket vackot!! Otthon ha majd megszokja a hangodat megy utánad, otthon érdemes szem előtt tartani mert hamar ködé válik. Szeretni a kis sötét lyukakat. FIGYELEM! Meglepő de felfelé kiválóan tud mászni! Mi darabját állatkereskedésbe 19.000 Ft-ért vettük SZEMÉLYIGAZOLVÁNNYAL! Nagyon fontos a személyigazolvány mert anélkül illegális tartani, erre mindenki nagyon figyeljen oda!! (A tekik alsó páncéljáról van fotó)Jah és nem árt nekik egy UV-lámpa. Hadd sütkérezzenek.

Remélem tudtál valamit kiszemecskélni, de amúgy ha nem nézi a kezedet kajának akkor nem harap bele, de ha rátaposnak a lábadra az jobban fáj, szóval ha megharap nem nagy vész én csak nevettem : D

További szép napot!

2010. szept. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2010. szept. 28. 22:26
 8/8 anonim válasza:

csak megjegyzés picit off: anonim jól összefoglalta, nekem is volt ékszertenősöm és tényleg rengeteg a macera vele, ha azt szeretnéd, hogy szép látvány legyen az akváriumban.

Gyönyörű amikor a tiszta vízben úszkálnak, de ez tart max 1 napig, amig a vízben nem kapnak kaját és széttépik mondjuk a kis halat.

2021. nov. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!