Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mi baja lehet az ékszerteknősö...

Mi baja lehet az ékszerteknősömnek? 21 éves nőstény, kb. két hete kezdődött: bágyadt volt, nem mozgott, nem evett. A legrémisztőbb, hogy "hörgött", "pukizott", buborékot fújt és hab jött a száján.

Figyelt kérdés
Állatorvosnál természetesen voltunk/megyünk folyamatosan. Túl vagyunk egy háromnapos intenzív antibiotikum injekció-kúrán, és két vitamin injekciót is kapott (nem volt amúgy hiánynak semmi jele, de azt mondta az orvos, hogy az segít legyőzni bármi is ez.) Azóta jobban van, mozog, eszik rendesen. De! Még mindig "pukizik", "hörög", buborékot fúj. Tegnap este megint jött hab is, pedig előtte már napokig nem, és azt hittem, azon túl vagyunk.

2022. júl. 15. 15:32
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Bocsánat, nem engedett többet írni a kérdéshez, így itt folytatom:


Az orvos szerintem már rendben van, az, hogy eszik, jó jel. De a fent írt tünetekre neki sincs semmi magyarázata. Egyszerűen nem tudja, mi lehet. Angol nyelvű fórumon találtam ezt a tünetegyüttest, és az volt a konklúzió, hogy hőguta... Ugyanakkor az orvossal ezt megbeszélve arra jutottunk, hogy fizikai lehetetlenség, hogy ez a teknős hőgutát kapott, mert - bár nagyon meleg napok voltak - szobában voltak végig, vízben... Szóval azt mondta, ezt ki meri zárni.


A másik lehetőség sajnos a szívelégtelenség, de erre meg azt mondta, hogy optimistán azt gondolja, az sem lehet, mert akkor nem javult volna ennyit az állapota.


Esetlegesen légúti fertőzés lehet(ne) még, de arra sem teljesen illenek a tünetek...


Valaki járt már esetleg hasonlóan? Lenne ötlete bárkinek?

2022. júl. 15. 15:35
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt nincs teknősöm (ismerősömnek van és csak így rákatintottam a kérdésedre); másrészt nem vagyok orvos.


Szóval kezeld fenntartással amit írok, illetve egyébként is orovsi kezelés alatt áll a teknősöd.


Az első válaszodat amit a kérdés után írtál, még nem olvastam el és akkor gonoltam a szívelégtelenségre, utána olvastam, hogy te is említed de kizárta az orvos.


És az ok amiért írok mégis, hogy a kutyámnak szívelégtelensége van, tudom nem teknős. Csak ő is ilyen tünetet produkált - szintén orvosi kezelés alatt áll- . Bal billentyűje rosszul, zár, folyadék kerül a tüdőbe, ettől a hörgői begyulladnak, ahogy köhög hirtelen sok levegő jut a szervezetébe/belekbe és ezért "pukizik". (kutyám szed gyógyszert, kontroll, több éve, mindenki nyugi, jól van)


Mivel nálatok a szívelégtelenség kizárva, így nem lehetséges hörgőgyulladás? (az okozhat ilyen tünetet illetve az antibiotikumra/vitaminkora javulhat) - szívelégtelenségre tényleg teljesen másfajta gyógyszerek vannak -


bocsi, hogy hosszú lett

2022. júl. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

,, Tegnap este megint jött hab is,"


lehet most jön fel neki a letapadt váladék ami a gyulladást okozta


1 vagy 2. válaszoló


de én tényleg csak ötlet szinten probálok neked segíteni. Illetve remélem hamarosan teljesen meggyógyul a teknősöd!

2022. júl. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!


Én szerintem a szívelégtelenség sajnos nincsen kizárva, csak azt mondta az orvos, hogy egyelőre nem hiszi, mert javult az állapota.

Ugyanakkor, ő maga is mondta, hogy a szívelégtelenség miatti gyulladás az, ami ezeket a tüneteket okozná, tehát nem maga a szívelégtelenség, hanem az általa okozott további gond, az meg miért ne tudna javulni az antibiotikumtól!? Szóval kizárva nincs, egyelőre abban maradtunk, hogy figyelni kell.


Ma megint evésnél csinálta ezt a "hörgést". Igazából nem tudom jobban megfogalmazni, olyan hang, mintha a gyomra morogna. Arra is gondoltam, hogy gyomorprobléma, de az orvos szerint igazi nyoma annak sincs. (Meg akkor nem enne.)


Mérgezéstől is habozhatna persze, de az meg tényleg kizárva: semmi olyat nem evett, amit a többi nem kapott volna, és - hála Istennek - a másik kettőnek semmi baja.


A hörgőgyulladás simán lehet igaz, mert a tüdő/légúti gyulladások tünete is ez sajnos. Jajj, nagyon aggódom. :(

2022. júl. 15. 15:50
 5/14 A kérdező kommentje:

Az a baj a teknősökkel, hogy elég nehéz őket vizsgálni/kezelni.


De ne tudd meg, milyen jól esik, hogy normálisan válaszolsz, és nem azzal kezded, hogy "nem tudom, mi a baja, de a teknősöknél mindig a rossz tartás okoz mindent, úgyhogy a gazda hibája" - egyszer voltam egy magát egzotikus állat szakértőnek mondó orvosnál, akinél ez volt a köszönés. Borzasztó érzés volt... (Esküszöm, teljesen jól tartott, és amúgy tökéletesen egészséges, 21-26 éves teknőseim vannak, és az alapdolgokat, mint pl. sima megfázás, stb. ennyi idő alatt már én magam is felismerem/tudom kezelni.)

2022. júl. 15. 15:53
 6/14 anonim ***** válasza:

....tudna javulni az antibiotikumtól!? Azért nem tudna a gyulladás javulni tőle, mert az nem bakteriális fertőzéstől gyullad be, hanem amit írtam, hogy a folyadék felgyülemlik a tüdő hörgőiben. A problémát viszont nem baktérium okozza, szívelégtelenségnél, hanem maga a szívprobléma. A kutyám szívére szed gyógyszert , segíti a szívmunkáját így nem megy át a gyulladást okozó folyadék a hörgőkbe.


Remélem érthetően írtam, mert nem vagyok orvos.


Szóval szív eredetű gyulladásra nem jó az antibiotikum. Viszont fertőzéses hörgőgyulladásra már igen.

2022. júl. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

,, "nem tudom, mi a baja, de a teknősöknél mindig a rossz tartás okoz mindent, úgyhogy a gazda hibája" -"


Az a része mondjuk igaz, hogy nem tudom mi a baja, csak mivel bekerült a szív (illetve amég nem olvatam azt a részt, én is arra gondoltam) hátha ha ez valamennyit segít neked.


Azt viszont nem gondolnám, hogy a tartásával van baj, hát már 21 éves :) ez idő alatt csak kitapasztaltad és sikerrel, miként kell tartani, ehhez a részéhez viszont én tényleg nem értek de nem is hinném, hogy ott van hiba.

2022. júl. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hát, az antibiotikum-kúrát végigcsináltuk, szóval, ha belátható időn belül nem múlik el teljesen a probléma, akkor tovább kell keresni az okot. Remélem, semmi gond nem lesz.
2022. júl. 15. 18:24
 9/14 anonim ***** válasza:
Hogy van ma a teknősöd?
2022. júl. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Teljesen jól. :) Reméljük, már így is marad, és tényleg túl vagyunk a betegségen.
2022. júl. 17. 00:03
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!