Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért fúj minden alkalommal a...

Miért fúj minden alkalommal a király pitonom, amikor hozzá érek?

Figyelt kérdés

Egy hétig volt egy ideiglenes dobozban. Ezido alatt többször vettem naponta kézbe. Mindig szépen viselkedett, nyugodt volt. Amióta kész a terrárium, folyamatosan fúj, ha hozzá érek. Egyszer sem harapott meg, de nem tagadom, hogy frászt kapok ettől a hangtol és sokszor inkább hagyom, ahol van. Egyik nap ki is szökött, azóta vettem zárat az üvegre. A szekrénybe ment, és amikor kivettem onnan, annyira fújt, hogy már valóban megijedtem. Egyébként ha a terko mellett állok, érdeklődik, jön oda, nézelődik. Nagyon szépen evett, iszik, ismerkedik a vízzel. Nappal el tud bújni fa alá, és tökéletes a hőmérséklet. Lehet valamit kezdeni ezzel a fújással?

Köszönöm szépen


2022. júl. 25. 14:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Stresszeli a környezet váltás. Vagy egy hétig ne zargasd a szükségesnél többet, hogy megszokja az új helyét.
2022. júl. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én is erre gondoltam, de az a hét már eltelt. Megpróbálkozom akkor huzamosabb idővel, esetleg a következő etetésig, hátha csak ennyiről van szó.
2022. júl. 25. 15:18
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az is lényeges, hogy a hüllők alapvetően nem szeretik, ha tapizzák őket - max elviselik. A miénk hetente max 3-4x van kint, akkor is 20-30 percet. Olyankor jön-megy-felfedez, de ennyi elég is.
2022. júl. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Persze, ezt tudom, de azért jó lenne hetente legalább egyszer kivenni, főleg, hogy nem ilyen volt ő az elején
2022. júl. 25. 23:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!