Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ki tart otthon pézsmateknőst?...

Ki tart otthon pézsmateknőst? (többi kérdés lent)

Figyelt kérdés

Mekkora terrárium kell 1db.nak? himet vagy nőstényt vegyek?

lámpa kell neki? mekkora legyen a vizszint?

mit adjak neki enni? füteni kell?


2010. szept. 22. 14:59
 1/9 anonim ***** válasza:

A google a barátod:

[link]

2010. szept. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
foghatok neki a kertből majd szöcskét?
2010. szept. 22. 15:46
 3/9 anonim ***** válasza:
Bocs hogy itt teszek fel kérdést de nem tudja valaki mennyibe kerül egy pézsmateknős?
2010. szept. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
5000.- körül mozog az ára... ;)
2010. szept. 22. 18:10
 5/9 anonim ***** válasza:
kösz :D
2010. szept. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nm. am meddig él egy pézsmateknős?
2010. szept. 22. 19:45
 7/9 anonim ***** válasza:
2010. nov. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

1-2-nek elég egy 60x30x30-as akvárium.Amíg kicsik(legalább 8 hónapos korukig)akkora legyen a vízszint,mint a páncélhosszuk másfélszerese.Később,mikor már nagyok,akkor se legyen túl mély a víz,mert jobban szeretik a sekélyebb vizeket(mondjuk 15-20cm).A hímek 8-10centisre nőnek meg,a nőstények valamivel nagyobbra.Bár csak ritkán mennek ki a vízből,azért érdemes beszerezni egy lámpát(az enyémnek 25W-os,UV sugarakat is kibocsátó izzója van,bőven elég neki).A víz hőmérséklete 22-26 fokosan optimális,amíg kicsik,25 fok körül legyen.Eleinte naponta-kétnaponta adj neki enni,aztán fokozatosan át lehet térni a heti kétszeri(háromszori) etetésre.10-15 évig élnek.Szerintem teljesen mindegy,hogy nőstényt vagy hímet veszel,viselkedésbeli különbség szerintem nincs(csak méretbeli).És abban is más vélemények vannak,hogy egyedül vagy párban,csapatban tartsd.Szerintem egyedül is,társaságban is jól érzi magát:)

A hal a fő eleségük(a legjobb a kisállat kereskedésekben kapható fagyasztott apróhal),de kaphatnak kiegészítésnek lisztkukacot,szúnyoglárvát,szárított vagy liofilizált teknőskajákat,rovarokat.Télen kevesebbet szoktak enni,szóval nem kell megijedni,ha télen nem eszik annyit,mint máskor.Ha szaporítani akarod majd őket,akkor teleltetni is kell,de csak az 1 évesnél idősebb,egészséges egyedeket szabad!3-4éves korban válnak ivaréretté.

[link]

2010. nov. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nagyon köszi szépen! :D ... jajj én nem szeretném szaporírani, elég nekem 1 db is bőven...:D
2010. nov. 27. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!