Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogyan kell tartani? Lent.

Hogyan kell tartani? Lent.

Figyelt kérdés

Szeretnék egy görög teknőst, de nemigen tudok róla sok mindent.

Interneten össze vissza van írva minden, így elsősorban olyanok válaszát várom, akiknek van ilyen állatkájuk.


Mit kell tudni a tartasukról ( mekkora hely kell ,stb) az etetésről, "viselkedésükről"


Nagyon hálás lennék a válaszokért, sajat tapasztalatokért :))



2022. szept. 25. 10:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Most mit vársz? Keress rá!
2022. szept. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Apósomnak van.

Aranyos, de szerintem kicsit unalmas.

Salátával pitypanggal néha gyümölccsel eteti.


Amennyire én értek hozzá, rosszul tartja az öreg. Sose kapott UV-lámpát, kicsit deformált a páncélja, nem kap vitamint.


Nyáron ki lehet engedni. A lakásban is ki lehet engedni, ha elég meleg van, csak vigyázni kell, mert odatrottyant, ahova a legrosszabb :) .


Kézbe venni nem lehet, rugkapál, stb. senkinek se jó élmény. Eszik alszik, napozik, nekem unalmas.

2022. szept. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
A görög teknősnek minimum 120x60x60-as terráriumra van szüksége, de ahogy nő, egyre nagyobb kell neki. Ha pedig több van, főleg. Kell neki melegítő, és UV-lámpa, hogy a D-vitamin be tudjon épülni. Aljzatnak sok helyen a kókuszrostot ajánlják (kereskedésekben), de ez nem jó neki, fulladást okoz! Kerti földet lehet szedni, pl vakondtúrás föld a legjobb és a legegyszerűbb. Forgács se jó neki, és homok se! Van, aki Sütőben kisüti a kerti földet, de en személyszerint nem szoktam, mert sok értékes anyag van a földben, ami kell nekik. A gilsztákat, hangyákat pedig igyekszem elkerulni. Kerti gazokat esznek: pitypang, tyúkhúr, lóhere, lándzsásúti fű, nagy útifű, stb. Saláta, gyümölcs nem jó neki. Egy tálka ba be kell beki rakni vizet, akkorát, amibe belefér, de ne túl melyet, nehogy belefulladjon. Azért fontos, hogy bele tudjon menni, mert ők a kloakájukon keresztül is vesznek fel folyadékot, ezért szeretnék benne "ücsörögni". De az is jó, ha naponta, két naponta kiszeded a tekit, és egy kis vizes edénybe rakod, amiből nem tud kimászni, kb 15 percre, megitatod, majd visszarakod. Fontos a páratartalom. Érdemes minden nap egy spriccelővel vegig menni a terráriumon, őt is le lehet spriccelni, hogy ne rakodjon mindig rá a sok por. Az ételére is lehet, így is visz be folyadékot. Az én tapasztalatom, hogy ha mikor kaját adok nekik, lespriccelem őket, egyből sprintelnek enni, mert a természetben főként csak a növényekre csapódó párával, esővel viszik be a folyadékot, így ilyenkor egyből ösztönösen esznek. Takarítani én úgy szoktam, hogy amikor látom, hogy kakiltak, azokat összeszedegeten egy zsepivel, vagy csipesszel, de teljes talajcserét csak 3-4 havonta csinálok. Nagyjából ennyi. Egyébként nekem nagy segítség volt egy facebook csoport: Görög teknős tartók baráti köre - testudo hermani. Itt rengeteg segítséget kapsz, tanácsot, van egy válogatás az adható növényekről stb.
2023. márc. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!