Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ez kígyó vagy sikló, ha kígyó...

Ez kígyó vagy sikló, ha kígyó milyen fajta?

Figyelt kérdés

C:\Gabi\bbereny_photoshop_02b.jpg

Börzsönyben lett fotózva.


2010. okt. 1. 15:24
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
C:\Gabi\bbereny_photoshop_02b.jpg
2010. okt. 1. 15:26
 2/12 anonim ***** válasza:

A te gépeden nem fogjuk tudni megnézni .. tölsd fel a netre valahova.

kepfeltoltes.hu például

2010. okt. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
kepfeltoltes.hu -ra rakd fel. Nem tudunk belenézni csak úgy a mappáidba.
2010. okt. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
ja bocsi elkúrtam...
2010. okt. 2. 08:14
 5/12 anonim ***** válasza:
Csak megkérdem, mert már mások is kérdeztek hasonlóakat: mik lennének a siklók, ha nem kígyók? (csak mert azok)
2010. okt. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
a kígyó és a sikló nem ugyanaz.a kígyónak van méregfoga, a siklónak nincs.
2010. okt. 5. 18:44
 7/12 anonim ***** válasza:
"a kígyó és a sikló nem ugyanaz.a kígyónak van méregfoga, a siklónak nincs." - ???a sikló is kígyó..tudod vannak mérges kígyók, óriás kígyók, hátsóméreg fogas siklók, siklók...nem mindegyik kígyónak van méregfoga viszont vannak méreggel ölő siklók is:D
2010. okt. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Én eddig úgy tudtam, a siklók ugyan tudnak harapni,de nem mérges a harapásuk,csak a kígyóknak.de utánanéztem tényleg van mérges korallsikló,meg díszes sikló,ezek mérgesek.

igaz nekem eddig mindig csak a magyarországi siklók jutottak eszembe amiket kisebb koromban néha meg is fogtam,és sosem haraptak meg:-)

2010. okt. 6. 21:59
 9/12 anonim ***** válasza:

A kígyók családjába 11 (egyesek szerint 13) rend tartozik: az ásóviperaféléktől az óriáskígyóféléken, siklóféléken, mérgessikló féléken, tengerikígyó féléken át a viperafélékig, csak hohy a legismertebbeket említsem. EZEK MIND KÍGYÓK.

Ha többet akarsz tudni nézz utána!

2010. okt. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A sikléóféléknek (Colubridae) nincs mérgük. A mérgessiklóféléknek (Elapidae) van méregmirigyük és méregfoguk is. Rendszertanilag nagyon közeli rokonságban vannak a siklófélékkel innen származik a nevük. Ide tartoznak pédául a korallkígyók (Micrurus spp.) É-Amerikában, a kobrák (Naja spp.) Ázsiában, és az ausztrálsiklók (Pseudechis spp.) Óceániában.
2010. okt. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!