Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogyan lehet megszabadulni...

Hogyan lehet megszabadulni gyorsan és hatékonyan a kígyóatkától?

Figyelt kérdés
A napokban lettem figyelmes a két éves gabonasiklóm pikkelyeinek végén megjelent apró fekete pöttyökre. sok helyen csak be volt befeketdve, de nem tűnt úgy, hogy élősködő lenne ott. Még most sem látni ott semmilyen "állatot", de mivel a kígyóatka nagyon pici, talán ez nem is véletlen. Viszont mivel ma reggelre újabb ilyen pöttyök jelentek meg, erős a gyanúm, hogy atkás a kígyóm. Reménykedem, hátha nem, de a lakóhelyemen nincs kígyókkal foglalkozó állatorvos, képet pedig nem tudok ide per pillanat felrakni, mert a telefonom képminősége a határ szar kategóriába tartozik, így azzal hiába fotóznám, sokkal a szakértők se lennének okosabbak. Mindenesetre a kérdésem az, hogy milyen sprayt érdemes használni (a frontline-ról olvastam elég sokat, szóval ha nincs más válasz, beszerzek egyet), és ezek mennyire gyorsak és hatékonyak, valamint mit eredményez, ha mégsincs atkája a kígyónak? Remélem, hogy nincs neki, mégegyszer leírva: fekete foltok/pöttyök jelentek meg egy-két pikkely végénél, de nem ltok olyan kitüremkedést, mint egy rovar esetében, viszont mivel nincs tapasztalatom a kígyóatkával, ezért vagyok tanácstalan, az aktával és annak kezelésével kapcsolatban is
2022. dec. 20. 22:09
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


google a barátod

2022. dec. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezek alapján inkább keress fel egy egzotikus állatorvost. Budapesten biztosan van, de talán máshol is. Sajnos szükségszerű volna, mert így látatlanban aligha tudnánk segíteni.
2022. dec. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Azt hittem tudok segíteni, de látom mégsem kígyóátokról van szó.
2022. dec. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én megnézném nagyítóval azokat a fekete pöttyöket, esetleg fogpiszkálóval vagy valamivel megpróbálnám leszedni. Nem tudom, van e alom a terráriumban, mindenesetre kitakarítanám, és ezt a szemetet is átnézném, hogy találok e benne elhullot atkát. Egy kis alkoholos vattával bekenném ezt a fekete pontot, gondolom, ezzel a kígyónak nem ártanék.
2022. dec. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem értek a kígyóatkához, de felszínesen van tapasztalatom és ismeretem atkákról. A kénpor (patikában is kapható) vattával vagy ecsettel végigkenhető a kígyón, a kígyóra nem ártalma. Az atkák kitinjébe azonban beépül és a kitinpáncél gyengülése az atka pusztulásához vezet. A növényi kártevő atkákra is szokás kénporozást alkalmazni. A másik a kb. 70%-os alkohol, ami az alkoholtól nem tocsogó vattapamaccsal végigkenhető a kígyó pikkelyein és jelentősen pusztítja az atkákat. Gyorsan elpárolog, így gondot nem okoz. Emberi bőrön megjelenő demodex szőrtüsző atkák ellen is hatásos. Rendszeresen kell ismételni akár a kénporozást, akár az alkoholos törlést.
2022. dec. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Èn úgy tudom egy fürdetès sokat el tud távolítani belőlük, plussz kidobnám az almot, ès kiporszívóznán a terkót.
2022. dec. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!