Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Olyan háziállat (hüllő) ami...

Olyan háziállat (hüllő) ami barátságos emberekkel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék kistestű emlőst tartani itthon. Fontos, hogy olyan állat legyen ami hozzászoktatható emberhez. Nem problémás neki ha mondjuk fogdosva van, vagy ki van véve a terráriumból stb. A gekkókat néztem, de több helyen írták hogy egyedül (ember nélkül) jobban elvannak. Ha bárkinek van ötlete, vagy tapasztalata szívesen venném! :)


18/F



2023. jan. 14. 00:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%
Egy hüllőt, ami emlős? Az nem lesz egyszerű.
2023. jan. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Teljesen jogos, elnézést! Javítom: Tehát hüllőt keresek! ;)
2023. jan. 14. 00:28
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Pedig nem rossz a gekkó.

Belföldi szakállasagáma..

2023. jan. 14. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
17%

Én szívesen leszek a házi hüllőd

19f

2023. jan. 14. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
13%
Aligátor
2023. jan. 14. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
40%
Kaméleon
2023. jan. 14. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 KZSI válasza:
25%
Én a krokodilt ajánlanám, mert az szereti az embereket!
2023. jan. 14. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
67%
A gekkó pedig ami leginkább türi a fogdosást, a többi hüllő még ennél is barátságtalanabb
2023. jan. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

A tartásukat olvastam a gekkóknak, és azt írták heti max. 10 percet bírnak ember közelében. Én viszont nem bánnám, hogy tételezzük fel ágyban nézek valami filmet és odarakom mellém. Neki is legyen egy nagyobb mozgástere, meg legalább velem van, hozzámszokik.


A kaméleon sem egy rossz ötlet!;)

2023. jan. 14. 09:26
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Kaméleon nagyon rossz ötlet, nagyon kényes, nem ajánlott, elképesztően könnyen elpusztul, csak elhívatott hüllö tartóknak, és a hüllő nem szereti a fogdosást, pl egy kezes kigyót is maximum heti 2-szer veheted kézbe akkor sem több mint pár percig, annál több nagyon stresszeli a hüllőt.

A hüllö az a tipikus csoport ami nem igényli az ember közelségét maximum eltüri, inkább gyönyörködni lehet bennük. A kezes és sok foglalkozást igénylő csoport az emlős vagy madarak, de nyilván pont mivel annyival aktivabbak sokkal nehezebb gondoskodni róluk. A hüllők egyszerüen legtöbb esetben, de pont azért nem is túl aktivak

2023. jan. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!