Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A nyílméregbèkák a veszélyes...

A nyílméregbèkák a veszélyes állatok kategóriájába vannak sorolva?

Figyelt kérdés
Nem vagyok meggyőződve róla, hogy nem, de úgy tudom, hogy nem veszélyes állatok jogilag. Vannak már Aga varangyaim, amik invazív fajnak vannak minősítve (nem hazánkban, hanem pl. Ausztráliában). Az Aga varangyok más kategória, mert a Föld egyik legnagyobb béka faja, de nagyon erős méreganyaggal tendelkeznek, azonban jogilag (és ha normálisan, odafigyelve kezeljük, akkor gyakorlatban sem) nem veszélyes állatok. Tetszenek ezek a kis nyílmérgek is, csak még a jogi veszélyességükről nem talàltam jogszabályt.

#jogszabály #nyílméregbéka #agavarangy #Béka tartás #Veszélyes állatok
2023. ápr. 26. 12:39
 1/4 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Ha jól tudom azok alapból nem mérgesek hanem a természetben többek közt mérges hangyákat esznek s az adja a mérgüket. Fogságban ártalmatlanok s különösebb jogi bonyodalmak nélkül beszerezhetők, tarthatók.
2023. ápr. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nyílméreg békát nyugodtan lehet otthon tartani, nem kell hozzá semmilyen bejelentés vagy engedély.
2023. ápr. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A fogságban tartott egyedek egyáltalán nem mérgezőek, szóval nem kell a tartásukhoz semmilyen engedély vagy bejelentés.
2023. ápr. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
(Ezt csak így zárójelesen mert nem olyan fontos, de azért megemlítem: az előző kommentemben mérgesnek írtam viszont a békára helyesebb kifejezés a mérgező. De az említett hangyákra már lehet ,hogy illik a mérges szó)
2023. ápr. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!