Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Tényleg sokkal kevesebb a...

Tényleg sokkal kevesebb a békák száma Magyarországon, mint 15-20 éve, vagy csak én gondolom úgy?

Figyelt kérdés
Ezelőtt 15-20 éve még nagyon sok Zöld és Barna varangyot láttam. Nagyon sok picit is. De most alig-alig látok néhány példányt, levelibékát egyáltalán nem. Vajon mi lehet ennek az oka? Más is felfigyelt már erre? Én mondjuk béka rajongó vagyok, van 3 dél amerikai Aga varangyom, 1 Ausztrál levelibékám is.

2023. máj. 7. 19:41
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Én úgy látom, mindenből kevesebb van, rovarok, bogarak, pl alig látok lepkét, tücsköt, sáskát, katicát, méheket. Szomorú.
2023. máj. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Én az imént segítettem egy kis tücsöknek szülni , petét rakni. Sírt.
2023. máj. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%
nálunk rengeteg béka van
2023. máj. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Bezzeg a poloskák..
2023. máj. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%
Régen nem győztem a leveli békákat kidobálni a házból, valahogy mindig jöttek befele, főleg hogy akkor szúnyogháló sem volt. Ablakon mindig akadt. Sima tudja a tököm milyen varangy is viszonylag gyakori volt a kertben, de már ritkaság ha találkozom békával. Levelibékát pedig már én se láttam vagy 10 éve, úgy hogy azelőtt nagyon sok volt belőle. Lehet, mert új építésű ház volt (és amiatt volt gyakori) és építkezések miatt egyre jobban kiszorultak, fogalmam sincs. Előtte meg panelban laktam, ott nem igen akad. Szóval a környéken igen, nálunk fixen kevesebb. Hogy máshol több lett-e vagy sem, azt nem tudom.
2023. máj. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
15%
Épp hogy sok van. Nekünk tele egy a pince varangyokkal és szunyogokkal amikor beázunk
2023. máj. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Valòban kevesebb van mindenből, én a madarakon vettem észre. Kivéve a varjak.
2023. máj. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
86%

#2:

Kérlek menj máshova az idióta baromságaiddal.

2023. máj. 8. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!