Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Van valakinek kaméleonja?...

Van valakinek kaméleonja? -hogyan kell tartani? -mit eszik? -meddig él? Minden érdekelne róla.

Figyelt kérdés
2010. okt. 21. 17:56
 1/7 anonim válasza:

[link]

menj rá!

2010. okt. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Magas páratartalomra van szüksége csepegő vízforrásra, sok lárvára, rovarra, vitaminra, NYUGALOMRA.

Általában nem maradnak meg sokáig, talán másfél évig a túltenyésztés miatt.

Sajnálom őket.

2010. okt. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem sisakos kaméleon van, az ilyen:

[link]


Ez 4 évig él. A terráriuma végülis egy szekrény, aminek bevontam világoskék fóliával a belsejét, h vízálló legyen. Az elején csúsztatható üveglap van, de fölül nagy 20 centis rés van, ott szellőzik. De mivel az ágak nem érnek fel odáig, így a kaméleon nem tud kimászni. Alul fenyőkéreg van leszórva, de nem nagyon kell tisztítani, mert alig piszkít. Pár hónapja nem tisztítottam, és az üveget se koszolta össze.


Van neki egy csiptethetős lámpa felül, ez egy repty glow 5.0 hüllős villanykörte azért kell, mert ez némi uv sugarat is csinál, szal azzal napozik ez kell neki ahhoz, hogy a B vitamin be tudjon épólni a szervezetébe. Kb 5ezerért vettem az égőt, a foglalat meg volt itthon. És nem tud rámászni, hogy megégesse magát, mert ez fölülre van csiptetve, a falon meg nem tud mászni (max a lámpa drótján tudna, de az meg kívül van, szal nem éri el, ugrani meg nem tud, nem olyan ügyes).



Szeret a növények közt bújkálni, ott alszik, de nappal az ágakon mászkál, általában a legmagasabb pontra megy fel.

Ez a futóka nevű növény van bent neki, mert ezt könnyű gondozni, ha elfelejtem locsolni akkor is nő :)


Hát olyan napi 3-5 tücsköt megeszik a kamcsi.

Amíg kicsi volt, akkor még kis terráiumba volt és kis barna tücsökkel etettem, mert csak az fért a szájába, de most már nagy barna tücsköt is meg tudja enni simán.


Azt úgy szoktam, hogy zacskóba veszek 10 tücsköt, mellé szórok egy kis vitamin port, összerázom, attól olyan lyen fehérek lesznek a tücskök, és akkor a nyitott zacskót felllógatom az egyik faágra, aztán kamcsi odamegy, és ahogy jönnek ki a tücskök, már eszi is sorra.


kb 3 naponta megyek az állatoshoz tücsköt, vagy sáskát, vagy lisztkukacot venni. De volt már olyan, hogy valami pókot beraktam neki, amit itt találtam lakásban, azt is megette, vagy egy muslinca betévedt a fényre, vagy egy molylepke azt is megette, és a legyet is megenné csak azt nem tudok venni sehol :)


Hát kb ennyi, könnyebb tartani mint egy macskát :)

2010. okt. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy nálam a kaméleon tálból iszik vizet, és semmi egyéb hűhó nincs. Nem spriccelek vizet neki virágpermetezővel, mert eleinte próbáltam, de baromira utálta, ahogy meghallotta a permetező hangját, elkezdett ezerrel menekülni a víz elöl :)
2010. okt. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
van egy hőmérő a terráriumába, most 26 fok van neki, jó, ha beraknák még egy akármilyen lámpát mellé, akkor lenne 30 fok is, mert az égők fűtenek, de hát nem nagyon kell, én úgy látom nem fázik, mert ha fázna, akkor odamenne az égő mellé melegedni :)
2010. okt. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

és volt amikor hosszabb ágak voltak a terráriumba, akkor kimászott a hülyegyerek és egyszer a másik szobába a lámpa alatt üldögélt a barátom ruháinak a tetején középen, szagény barátom szívrohamot kapott, mikor épp ment felöltözni, nem számított rá. Máskor meg a függönykarnis tetején találtam meg 4 méter magason ült az ablakban :) Szal ha elmászkál, akkor a fény felé megy, és magasra föl. Úgy lehet megtalálni, és megfogni meg nem kézzel, hanem pl fogsz egy botot, elérakod és ő tutira átmászik a botra. Úgy szedtem le 4 méter magasról is :)


Egyébként ha kézzel baxtatod, akkor megilyed, és nagyot harap. Szal azért jó a 10 cm távolságot megtartani tőle :)

Hacsak nem kézből eteted, mert akkor nem harap, akkor csak a kajára koncentrál. Da ha azt hiszi, h bántani akarod, akkor fúj, és ilyeszget, az mondjuk vicces.


Ez még engem nem harapott meg, de nem is voltam vele olyan erőszakos, hogy megtámadjon :)

2010. okt. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
én azt nem értem, hogy csomó helyen csak profi terraristának ajánlják.. és, hogy első hüllőnek gekkót vagy valami hasonlót.. de viszont! azt is írják, hogy a Kaméleon különleges és eltér a többi hüllőtől.. o.társamnak van.. egy sityakos volt neki az első hüllője.. fölkeresett egy profit.. ő elmagyarázott neki mindent.. mit vegyen, hogy használja.. mittomén nem értek annyira hozzá és már mindjárt 3 éves az állatka
2011. máj. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!