Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen gyík faj lehet ez?

Milyen gyík faj lehet ez?

Figyelt kérdés
Ma találtam a vízaknában, 1 m mélyen 2 kis gyíkocskát, még soha nem láttam ezekhez hasonlót, pedig nyáron nagyon sok gyík van az udvaron, de az mind fürge gyík. Ez, amit most találtam felülről egyszínű fekete, a hasa élénk narancssárga, fekete foltokkal. Alakra ugyanolyan mint a fürge gyík, kb 10-15 cm farokkal együtt. Már biztos a telelésre készülnek, mert nagyon lassan mozognak, könnyedén megfoghattam őket. Tudja valaki, hogy milyen gyíkról van szó?
2010. nov. 5. 10:31
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem gyík, hanem Dunai tarajos gőte.


[link]


Semmit sem kell velük csinálni, nálunk is rengeteg van. Védett állat. Nagyon szereti a vízóra aknát, majd ott áttelel.

2010. nov. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, valószínű ez lesz az. Természetesen nem csinálok semmit velük, csak érdekelnek az állatok, ha látok valami érdekeset, mindig megpróbálom beazonosítani.

Örülök, hogy ilyen különleges fajok is élnek errefelé.

2010. nov. 5. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!