Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Valaki le tudja írni egyes...

Valaki le tudja írni egyes teknős fejok árait? Mint pl. Floridai lágyhéjúteknős szapteknős Közönséges tarajosteknős Vöröshasú Ékszerteknősök Vöröshasú Huszárteknősök Pézsma teknőc :D előre is thx

Figyelt kérdés
2010. nov. 19. 07:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Beírod google-be a teknős nevét, és mögé írod, hogy ár...jó esetben ki fog adni egy pár oldalt.
2010. nov. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
szerinted nem probáltam nem találtam :S
2010. nov. 19. 12:09
 3/5 anonim ***** válasza:
sárga illetve vörösFÜLŰ (nem fejű) kicsiként olyan 3-5ezer. Vöröshasű huszárteknős boltban bőven 10-15ezer (magánkézből én 8ért vettem), kínai csikos teknős olyan 6-7ezer, szegélyen is. Most igy hirtelen ennyi jutott eszembe.
2010. nov. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Valószínű azért nem találtad, mert nem is jól tudod a nevüket. De akkor tessék:

[link]

[link] #hl=hu&rlz=1G1GGLQ_HUHU368&q=k%C3%B6z%C3%B6ns%C3%A9ges+tarajostekn%C5%91s+%C3%A1r&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=&pbx=1&fp=9d1c6a3dd20f6cd2

[link] #hl=hu&rlz=1G1GGLQ_HUHU368&q=%C3%A9kszertekn%C5%91s+%C3%A1r&aq=f&aqi=g2&aql=&oq=&gs_rfai=&pbx=1&fp=9d1c6a3dd20f6cd2

[link] #hl=hu&rlz=1G1GGLQ_HUHU368&q=husz%C3%A1rtekn%C5%91s+%C3%A1r&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=&pbx=1&fp=9d1c6a3dd20f6cd2

[link] #hl=hu&rlz=1G1GGLQ_HUHU368&q=p%C3%A9zsmatekn%C5%91s+%C3%A1r&aq=f&aqi=g1&aql=&oq=&gs_rfai=&pbx=1&fp=9d1c6a3dd20f6cd2


Ennyi lett volna. És van ezer meg egy oldal amit kiad rá...

2010. nov. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Amíg nem tudsz még annyit sem ezekről a teknősökről, hogy mi a pontos nevük (esetleg latinul is), addig nem érdemes megvásárolni őket.


A folyamat helyesen így zajlik:

1. Teknőst szeretnék!

2. Milyet? Kicsit vagy nagyot? Van helyem rá otthon?? (Legalább 100x50cm alapterületű, megerősített szekrény?)

3. Megnézem a teknősös oldalakat a neten, kinézem milyen fajták tetszenek, megtalálom a nevüket.

4. Ez alapján megnézem mindegyik faj tartási igényeit, elolvasom a gondozási útmutatókat.

5. Eldöntöm melyikre vagyok képes kezdőként.

6. Összeírom és beszerzem a tartáshoz szükséges minden eszközt, az akváriumot méretével nem spórolok, a lehető legnagyobbat csináltatom egy rátermett üvegessel, mert így olcsóbb. Elfogadom, hogy egy apró teknősnek is kell az élettér, és egy év után úgyis felnőtt méretének megfelelő akvárium járna neki, így nem dobom ki a pénzt egy gyorsan elavuló kis akváriumra. Megveszem az elektromos cuccokat is hozzá (szűrő, melegítő lámpa ÉS UVB lámpa, fűtés, időzítők, búvóhely, napozóhely, homok aljzat, műnövények).

7. Elindítom az akváriumot, hadd érjen be a víz 2-3 hét alatt. Egy hét után beleteszek pár guppit, hogy gyorsítsák a biológiai egyensúlyt.

8. Megnézem hiányzik-e valami... közben tovább tanulmányozom az állat gondozását: etetés, egészségi állapota megfigyelése, stb.

10. Ha minden megvan, tudok minden fontosat, és az akvárium is már megy magában egy pár hete, elmegyek megvenni a teknőst. Egyet, mert kezdőként elfogadom, hogy a teknős nem társas lény, és egy párnál csak gondom lenne az aggresszióval.

11. Hurrá, megvan a teknős!!!

12. 30-40 évig odaadóan gondozom, mintha a saját gyerekem lenne. Nem adok neki száraztápot, csak élő vagy fagyasztott halat, vízinövényeket korlátlan mennyiségben, és néha földigilisztát, tücsköt, barna csótányt. Nem unom meg, és nem engedem el a természetben!


Ha ezeket betartod, boldog teknősöd lesz! ;)

2014. szept. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!