Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Kérdések teknősről (? )

Kérdések teknősről (? )

Figyelt kérdés

Ideiglenesen van nálunk így vödörbe van.12 centis kb.

1.Azt olvastam valahol hogy semmiképp se tartsuk müanyag kádba mert elpusztul. Akkor a vödörbe is? Miért?

2.Sima lámpával is világithatom a száraz helyét(ha igen hány wattossal) vagy csak ilyen speciálissal?

3.Naponta mennyit kell kitenni had sétáljon?

Ha még valamit leszeretnétek irni amit fontosnak tartotok csak nyugodtan.Köszi a válaszokat.:)


2010. nov. 24. 17:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem döglik meg műanyagba, badarság. Lényeg hogy legyen helye úszkálni és egy kis hely napozni. Ha csak ideglenesen van nálad, ne költsél rá, csak annyit amennyit muszály. Napozónak egy cserép (megfordítva), vagy egy terméskő is megteszi. Világításnál az a lényeg, hogy meleg fényű legyen. (nekem 60W sima lámpa van)

12cm tekit már lehet etetni 2 naponta is. (főképp hallal!!!)

Remélem segítettem!

Andi

2010. nov. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
kitenni ? :O nemtudom, de szerintem egy fejlettebb teknősnek már szüksége van egy terrárium féleségre ahol víz és homok is van és beletenni a vízbe valami követ hogy ki tudjon mászni. Az én teknőseimnek egy kisebb égője van ( passz hány voltos de elég erős fénye van).... amúgy a vödör nagyon rossz... először is víz mindenképpen kell neki, annyi hogy a páncélját ellepje... aztán egy 12 centis teknősnek meg már pláne nemjó a vödör.... (:
2010. nov. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ja a vödör amiatt tényleg nemjó, mert nem tud uszkálni. Bár azt írtam, hogy tudjon úszni és napozni. De nem azért nem jó a vödör mert műanyag, hanem mert kicsi! Ja, az én sem veszem ki a teknőseimet. Max. akkor vedd ki őket ha a gazdija hozzászoktatta őt kicsi kora óta, amúgy ne!! Stresszes helyzetben van így is, nem kell őt plusszban "idegesíteni". Ha kiveszed azt veszed majd észre, hogy szaladgál, de azt nem azért teszi, mert "hú, de jó nekem", hanem mert menedéket keres.
2010. nov. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Víz van benne neki és kavics meg egy vizszint feletti kő is.Köszönöm a válaszokat várom a továbbiakat:)
2010. nov. 24. 18:26
 5/18 anonim ***** válasza:
Csak annyit a sima izzóról, hogy hosszútávon nem jó. Akkor biztosítani kell a D vitamint amit a NAPFÉNYBŐL nyer ki a teki (és az ember is). Sima izzóból ha beledöglik akkor se fog ilyet kapni. Hosszútávra érdemes beszerezni UV-a, UV-b sugarakat kibocsátó égőt. Ha nálad csak kicsit lesz akkor ilyennel nem kell foglalkozni. A többi ahogy írták. Amúgy mekkora vödörbe van? Mert ha ilyen kis 20literesbe akkor 1 12centis teknősnek nagyon nincs helye mozogni ha még napozó kő is van benne. Akkor inkább 1 lavorba tedd. :)
2010. nov. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

[link]

ilyenbe van. szokott szaladgálni ha kiveszem.

2010. nov. 24. 19:59
 7/18 anonim ***** válasza:
Hosszútávon ne tartsd benne, átmenetileg jó. A kivételről meg annyit, hogy az enyémnek rámpája van, így ki-be tud közlekedni. Az ideje nagy részét így idős korára (több, mint húsz éves vörösfülű) a szárazföldön tölti, mászkál szobáról szobára. Általába oda, ahol mi vagyunk :) Persze csak szép lassan szokott hozzá, de nem feltétlenül stresszeli, ha történik vele valami.
2010. nov. 25. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Akkor mennyi a minimum és a maximum idő amire kirakhatom? Mikortól sok már neki?
2010. nov. 25. 18:11
 9/18 A kérdező kommentje:
Ja azért kérdezem mert ugye kicsi a helye és ha neki nem árt sőtt jó neki akkor sürübben kivenném minnél többet lehessen szabad.(pl mennyi ideig nem árt ha nincs viz a közelébe?)
2010. nov. 25. 18:14
 10/18 anonim ***** válasza:
Kell vízmelegítő is! Bár az enyém állandóan a kifutón van, és nem tudom mi az oka. Teljesen normális a vízhőfok...., mégis kint van mindig.
2010. nov. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!