Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogyan tudnám az akvaterrárium...

Hogyan tudnám az akvaterráriumot tisztítani?

Figyelt kérdés

A minap kaptunk 2 ékszerteknőst akváriumostól. Megunták őket! Úgy gondoljuk, hogy kicsi nekik a hely, amit kaptunk hozzájuk. Az egyik teki elég kicsi, de a másik... a páncélja kb 15cm hosszú és 14cm széles, pedig állítólag egy idősek!


Arra gondoltunk, hogy szeretnénk nekik csináltatni, vagy venni egy jó nagy akvaterráriumot, amiben tényleg kényelmesen elférnek főleg a nagy miatt.


Az lenne a kérdésem, inkább hozzáértők tanácsát kérném, vagy akinek van, hogy hogyan oldjátok meg tisztítását?

Mert ugye ez nem akvárium, aminek szépen beáll a vize és elég fél évente egy részleges csere! Leszívatni nem fogjuk tudni, mert a földön lennének!:S


Ilyesmire gondoltunk: [link]

Előre is köszi a választ!


22L


2010. nov. 25. 15:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Az akváriumban is hetente van részleges vízcsere jobb helyeken, de ez most nem ide tartozik.

Tisztítani mindenképpen kell bizonyos időközönként, de úgy lehet viszonylag ritkán, ha nem az akváriumban etetsz, hanem egy lavorban például és megvárod az ürítést is. Egy szűrő is sok piszkot összeszed. Ettől függetlenül teljes takarításra is szükség van néhány hetente, havonta.

2010. nov. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Még annyi jutott eszembe, hogy léteznek motoros leszívók is, így megoldható akkor is, ha a földön van.
2010. nov. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2010. nov. 25. 19:38
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem a 100 literes akváriumom 30cm magason van és az már úgy pont elég ahhoz hogy le tudjam szívni könnyen a vizet belőle. Ha a földön lenne csak simán az úgy elég nagy szívás lenne..


Barkácsolj alá egy szekrénykét. Levágatsz bútorlapot méretre asztalosnál, leélfóliáztatod hogy szép legyen, aztán veszel 60cm hosszú pozdorja csavarokat és összecsavarozod. Olcsón megvan és nem bonyolult megcsinálni.


És akkor már le fogod tudni szívni.. (motoros leszívót még nem láttam, az nem tudom milyen).

2010. dec. 3. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
60mm hosszú pozdorja csavarokat, elírtam bocs, szóval 6cm hosszút :)
2010. dec. 3. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

rendben köszi szépen, én sajnos nem fogom tudni megcsinálni, de bátyám szerintem igen.

Meg már beszéltük is, hogy érdemes lenne venni, vagy csináltatni valami szekrény szerűséget nekik, ha már csináljuk, akkor csináljuk rendesen:)

2010. dec. 3. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!