Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Be lehet e rakni a másik...

Be lehet e rakni a másik gekkó mellé?

Figyelt kérdés

Van egy fél éves hím gekkóm szép nagy. Ma hotztam haza egy 2-3 hónapos nőstényt és be szeretném rakni.

Nem fogja bántani a nagy a kicsit?


2010. nov. 26. 18:34
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
tedd...
2010. nov. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ha nem tudsz normális kommentet írni akkor légyszíves ne is írj.
2010. nov. 26. 20:15
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Sokat segítene ha elárulnád, hogy milyen gekkóról beszélünk.

Általánosságban viszont elmondható, hogyha a hím már ivarérett akkor párosoni próbálmajd a nősténnyel, ez viszont stresszelheti a kicsi nőstényt.

Továbbá ha a fiatal nőstény ivarérett is lesz , biztosítani kell számára a tojásrakást ellenkező esetben elpusztul a tojásvisszatartás miatt.


De mint említettem, milyen fajról beszélünk?

2010. nov. 27. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
leopárdgekkóról van szó. de már be raktam a kicsit úgy hogy elválaszottam őket egy műanyag lappalp és a nagy észrevette és neki ugrott ugyogy külnö vannak :S remélem pár hónap mulva ha felnő a kicsi akkor összerakhatom őket
2010. nov. 27. 11:28
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát igen ha hím nagyobb akkor biztos bántani fogja :S
2010. nov. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem egyik gekkom megette a kicsit..... inkabb kulon.
2010. nov. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

hüllőknél ha nagy a méretkülönbség akkor kajának nézi a kisebbet sajnos... és az az érdekes, hogy pl egyfoma méretű hüllőket általában össze lehet rakni.


Pl én raktam sisakos kaméleont + nappaligekkót egybe, és azok jól megvoltak.


Volt mikor a nappaligekkóm viziagámával volt együtt, azzal is tök jól megvolt.


De amikor a bébi sisakos kaméleont beraktam felnőtt törpakaméleonok mellé, pedig azok kb egy méretűek voltak, akkor a törpe kam meg akarta ölni a bébi sisakost és azt ki kellett vennem.


Szóval nyilván ezt ki lehet próbálni, de ki is próbáltad, és láttad, hogy nem tűrte meg. Akkor inkább tedd külön, mert ha nem figyelsz és át tud menni egyik a másikhoz, abból még baj lesz.


A nagyobb hüllők akár még egy napos egeret is meg tudnak enni, és amíg a másik olyan pici, addig biztos hogy kajának fogja nézni és csak arra vár, hogy mikor eheti meg.

2010. dec. 3. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!