Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Penész a teknősakváriumban,...

Penész a teknősakváriumban, hogyan távolítsam el?

Figyelt kérdés
A teknősakváriumba vettem egy vízbe való gyökeret, amin napozhatnak a tekik, de penészesedik. Mit tehetek ellene? Találkoztatok már ilyennel? Árt a tekiknek? El lehet távolítani? Csúnya zöld penész és félek, hogy megbetegednek tőle a teknősök. Egyelőre ki is vettem a vízből. Légyszi válaszoljon, aki tapasztalt ilyet!
2010. nov. 28. 16:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem egy alapos akváriummosással távolítsd el az egész penészt, nekem is vannak tekijeim, de nem kapnak iyleneket, elég a napozókő, és műnövény, az igazit ugyis megeszik és a vízük hamarabb piszkolódik....
2010. nov. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szia!


Mielőtt be tetted nekik, előtte kifőzted, és áztattad pár napig??


22L

2010. nov. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

másodiknak: hát nem főztem ki, nem tudtam, hogy ki kell. :( Elég tiszta vízben? És miben áztassam?

2010. nov. 28. 17:15
 4/6 anonim ***** válasza:

tedd bele egy fazékba, engedj rá vizet, forrald fel, és még pár pillanatig hagyd rotyogni. Ezzel fertőtleníted ki.

Utána pedig sima vízben áztasd pár napig, de ha ereszt színt, akkor addig ameddig ki nem tisztul!


második voltam.

2010. nov. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :)
2010. nov. 28. 20:08
 6/6 anonim ***** válasza:
Bizony, elő kell készíteni. A forraláshoz sót is használhatsz, ez megjobban fertőtlenít. A penész egyébként ez után is megjelenhet rajta, ez nem veszélyes, egy kefével le kell sikálni róla és kész.
2010. nov. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!