Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Van egy ékszer teknősöm és...

Van egy ékszer teknősöm és már több mint 1 hónapja megvan és már vagy 2 napja nem eszik és állandóan alszik mi baja lehet?

Figyelt kérdés
2009. jan. 17. 12:58
 1/5 anonim válasza:
Szia!Nekem is van 2 teknősöm de azok esznek mindennap!Kap elég fényt a teknős? , olvastam hogy lehet teleltetni a teknősöket nagyon kevés fény miatt alszanak és keveset esznek. A teleltetést kis utódok miatt szokták csinálni.Szerintem adjál neki több fényt,az én teknőseim is olyan helyen vannak ahol nem nagyon éri fény, föléjük szoktam rakni az asztali lámpát egy jó pár órára,és sütkéreznek a parton.Te is kapcsolj neki lámpát, hátha ez segít!
2009. jan. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Szia! Egy oka lehet annak hogy az ékszertekid nem szeretne enni. Elöszöris: Van vízmelegítőd?;mert ha nincs, valószinüleg az lehet az oka hogy nagyon fázik és ilyenkor a teknősök lelassulnak és nem esznek.Magyarán felkészülnek e téli alvásra. Ha esetleg nem tudsz, vagy nem akarsz egy ilyen melegítőt beszerezni, akkor két olyan dolog van ami talán azt helyettesítheti:tedd a radiátor közelébe az akváriumot vagy tegyél fölé egy jó erős fényű lámpát!(vagy szerezd be a vízmelegítőt!) Üdv.: :)
2009. jan. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Valószínüleg hideg a víz a Vörös fülü ékszerteknős 28°C-on érzi jól magát. Mérd a viz hőfokát lehetőleg álandóann van direkt akváriumba való hőmérő de egy sima szobai hőmérő is megteszi ha tényleg hideg akkor vegyél akvárium fütést"a 15w-os kb 1800ft" de az után is figyeld a hőfokot nehogy meg főzd esetleg iktass be egy idő kapcsolós programozható elosztót nem muszáj digitális elosztót "kb 2000ft" ezzel tudod szabályozzni hány órát fütsön.
2009. jan. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
igen szeintem is célszerü lenne a vizmeleditő mert velem is ezt tötént és azt halottam hogy ez tüdőgyullaással jár aztán pedig elpusztulnak
2009. okt. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
vakargasd neki a pici poci pocogóját én úgy szoktam nagyon szeretik egyből helyrejön,de ajánlanám a 40fokos házi szilva kúrát, napi dl az akváriumba egyből helyrejön:D
2009. dec. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!