Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogyan kell tartani a sima...

Hogyan kell tartani a sima ékszerteknősöket? Folytatás lent.

Figyelt kérdés

Kishúgom ékszerteknősöket kap ajáőndékba. Milyen igényeik vannak? Milyen gyakran kell őket etetni, tisztítani a terráriumukat?

Kérem csak tapasztaltak írjanak. Nekem is voltak, de már nem emlékszem!

Megvan a terrárium a teknőspáncélkeményítő, táp, kilépő, vízmelegítő(automata)

A hugi kilenc éves


2010. dec. 13. 10:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem két ékszerteknősöm van (egy Nelson és egy tarajos). A tapasztalataim a következők: nagyon hamar kinőtték az első akváriumot, úgyhogy 1 éven belül cserélnem kellett nagyobbra. A mostaniban jól elvannak. Van a vízben szűrő- és fűtőberendezés, így a vizet kb. havonta 1-szer cserélem le teljesen. Kell az akváriumba egy kő vagy valamilyen kimászó, ahová ki tudnak menni napozni, pihenni. Ideális, ha e fölé tudsz elhelyezni egy lámpát, ami világít nekik néha és meleget ad. A kis teknősöket naponta kell etetni, a nagyobbakat elég két-háromnaponta. Én többnyire gammarust és halacskát adok nekik, azt nagyon szeretik. Ha van még kérdésed, írj!
2010. dec. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ha nincs tisztító akkor milyen gyakran kell kimosni?

Pici granulátum táp van, mert a húgom nem fogja meg a kukacokat és a halak. Abból mennyit adjak?

2010. dec. 13. 12:45
 3/8 anonim ***** válasza:

A legfontosabb talán a hőmérséklet és az etetés. Ezen a kettőn szokott állni vagy bukni a dolog, főleg kisteknősöknél. Az első és legfontosabb, hogy a régről maradt tápot és páncélkeményítőt dobd ki, valószínűleg lejárt a szavatosságuk, nem szabad velük etetni. A teknősöknek a legjobb a fagyasztott kishal, ebben minden tápanyag, nyomelem és vitamin megvan, amire szükségük lehet. A tápok többsége kifejezetten rossz, főleg az olcsóbbak. Viszont kiegészítésnek adhatsz nekik salátát, uborkát, gilisztát, csigákat. A másik, hogy a vízmelegítőt mindenképpen próbáljátok ki, teszteljétek pár napig, mert ha elromlott a tetmosztát része, akkor megfőzi a tekit, ha a fűtő része, akkor meg egyértelmű mi a helyzet.

Itt van még egy hasznos cikk:

[link]


Minden jót, sok sikert! :)

2010. dec. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Van + hőmérő is. A régi tekikből csak a kilépőkő maradt meg, de már azt is tudom mitől nyúltask ki. Apám túletette őket.
2010. dec. 13. 12:47
 5/8 anonim ***** válasza:

A kommentedre válaszolva:

Látni fogod, hogy elkoszolódik a víz, akkor pedig cserélni kell. Csak rajtad múlik, hogy milyen gyakran teszitek ezt meg.

Ahogy írtam, a granulátum táptól hamar el fog pusztulni a teknős vitaminhiány miatt. Vitaminozással valamennyire lehet pótolni, de ez sem kielégítő, csak elvan rajta a teknős. Ha vállaljátok a tartását, akkor ezzel VÁLLALNI KELL a vele járó dolgokat is, mivel egy teknős halat eszik, meg kell fognotok a halat. Segíts a hugodnak ezt megszokni, elfogadni, például csipesszel, kesztyűvel is meg lehet fogni, ha undorodik a haltól.

2010. dec. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A húgom 20 kmrel arrébb lakik, ő kapja karácsonyra, de édesapám nem enged a házba semmilyen rágcsálót, ezért maradt a teki.

Tudom hogy tud felelősséget vállalni, ezzel nem lesz gond. Csak tudni szeretném milyen tanácsokkal láthatnám el.

2010. dec. 13. 13:04
 7/8 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok: ha nincs szűrő a vízben, akkor hetente-kéthetente cserélni kell majd a vizet. Ahogy nőnek, annál jobban koszolják majd és büdös is lesz egy idő után. Ezek a granulátum tápok tényleg nem igazán jók a teknősöknek, a hal a legjobb számukra. Én legtöbbször szárított hallal etetem őket, de ettek már élőt is :)
2010. dec. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ledumáltam apukámmal, a kinti fagyasztó tele van csalihallal. Gond megoldva!
2010. dec. 14. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!