Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hány fokon tartjátok éjszaka...

Hány fokon tartjátok éjszaka (télen) a szárazföldi teknősötök terráriumát? Meg nappal?

Figyelt kérdés
6 cm-es a teknősöm, görög teki
2010. dec. 15. 14:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy Görög teknőst vagy teleltetsz, vagy nem. Ha nem, akkor is lelassul valamennyire az anyagcseréje, kevesebbet is eszik, ehhez mérten kevesebbet kell infrázni, de a szoba gondolom amúgy is fűtött. Éjszakára nem kell fűtés, nappal is visszább lehet venni. De nem kell lehűteni, mert végülis ébren van, meg eszik, tehát kell neki a meleg.

Ha telelteted, (azzal már elkéstél) ősszel lassan egyre hidegebb helyre kell tenni, (erkély, pince, kert), 2 hét alatt teljesen lelassul az anyagcseréje, és ilyenkor el kell ásni a földbe. Ezt lehet kertbe is, ha nincs vegyszerezve a talaj, (körülkerítve, megakadályozva egy tataszi szökést) de én a hűtő aljában lévő zöldséges rekeszben is teleltettem már.

Tavasszal lassan óvatosan kell felmelegíteni őket, kb. 1 hét alatt.

6 cm elég kicsi, még hozzá lehet szoktatni (jövőre) a teleltetéshez. Előnyei: Tovább fog élni, csak teleltetés után szaporodik.

Hátránya, hogy veszélyes, bele is halhat a teki. Főleg, ha fiatal korától nem volt rendszeresen hibernálva.


Ha nem akarsz ezzel vesződni, akkor valamivel úgyis kevesebbet eszik télen, annak arányában csökkentsd a fűtést.

2010. dec. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
(a tataszi az tavaszi :))
2010. dec. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia. Nállunk ez úgy van hogy nappal eléri a 30°C-ot ez nagyon kedvező nekik és nagyon szeretik! Az éjszakai hőmérséklet lehet 18°C-22°C-ig. De én ezt is olvastam már: Terrárium hőmérséklet nappal: 24-28Cº, éjjel: 18-22Cº . Ja és ha teleltetni szeretnéd akkor októbertól-márciusig telelned kell (olvass róla sokat). Remélem hasznodra vált a válaszom. Szia Dorci :)
2010. dec. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!